Епідпороги захворюваності на грип в Україні ще не перевищені

16 жовтня 2015 55
Тривале осіннє похолодання може спричинити підвищення захворюваності на грип та ГРВІ в Україні. Але фахівці констатують відсутність перевищення епідпорогів захворюваності в усіх областях

Тривале осіннє похолодання може спричинити підвищення захворюваності на грип та ГРВІ в Україні. Але фахівці констатують відсутність перевищення епідпорогів захворюваності в усіх областях.

Епідеміологи прогнозують підвищення захворюваності на ГРВІ вже у жовтні, на грип — у січні-лютому. З початку епідемічного сезону, за період із 28 вересня по 11 жовтня в країні на ГРВІ та грип захворіло 261682 особи, з яких 71,2 % — діти віком до 17 років. Уже зараз на грип та ГРВІ перехворіло 0,6 % населення України. Аналіз проводився без урахування даних з АР Крим та міста Севастополя.

За словами Святослава ПРОТАСА, керівника Держсанепідслужби України, за останній тиждень показник захворюваності на грип та ГРВІ серед населення України зріс майже на 15%. Проте, хворих на 16,3% менше, ніж було в аналогічному періоді минулого епідемічного сезону.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ мав місце у Києві та Київській області, перехворіло по 1,1% населення. За оперативними даними, із попередніми діагнозами грип та ГРВІ усього по Україні госпіталізовано 7883 особи (3% від усіх захворілих), із них 79,8 % становлять діти до 17 років. Протягом минулого періоду на території України летальних випадків серед хворих на грип та ГРВІ не зареєстровано.

Своєчасне щеплення від грипу дозволить уникнути хвороби або ж її ускладнень. Розпочати вакцинацію від сезонного грипу варто до перевищення епідемічного порогу. Особливу увагу слід звернути на імунізацію осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику.

Згідно інформації координаційної ради ВООЗ на території України ймовірно будуть мати циркуляцію вірусів типів, а саме:

  • подібний A/California/7/2009(H1N1)pdm09;
  • подібний A/Швейцарія/9715293/2013(H3N2);
  • подібний В/Phuket/3073/2013.

У Держсанепідслужбі України по буднях у робочий час функціонуватиме гаряча лінія з профілактики грипу та ГРВІ.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах