З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Затвердили тарифи НСЗУ на 2019 — КМУ

  • 20 грудня 2018
  • 3001

18 грудня 2018 КМУ затвердив Постанову про тарифи НСЗУ на 2019 рік для медзакладів, що надають первинну меддопомогу. Отож на кожного пацієнта базовий тариф, до якого також застосовуватимуться вікові коефіцієнти, в 2018 році становитиме 370 грн на рік.

Дозволили укладати більше декларацій 

Наступного року лікарі первинної ланки — педіатри, терапевти та сімейні лікарі, матимуть право підписувати декларації з більшою кількістю пацієнтів, хоча, як і раніше, рекомендованою кількістю пацієнтів є 1800 для сімейного лікаря, 2000 — для терапевта та 900 педіатра — для відповідно.

Якщо перевищення рекомендованого ліміту не більше 10% — нарахування коштів медзакладу здійснюватиметься з розрахунку 370 грн на одну особу на рік, проте без врахування вікових коефіцієнтів.

Якщо кількість підписаних декларацій перевищує рекомендовану на більше, ніж 10% — кошти нараховуватимуться без урахування віку пацієнтів, проте із застосуванням понижувальних коефіцієнтів:

  • понад 110% до 120% — 370*0,8;
  • понад 120% до 130% — 370*0,6;
  • понад 130% до 140% — 370*0,4;
  • понад 140% до 150% — 370*0,2;
  • понад 150% — кошти від Нацслужби здоров’я не нараховують.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Як платити за медпослуг у гірській місцевості

На кількість виплат від НСЗУ медзакладу первинки у 2019 році впливає і його місцезнаходження: розташування у гірській місцевості передбачає застосування за розрахунку ще одного коефіцієнту — 1,25. Він застосовуватиметься і для розрахунку оплати за медпослуги на одного пацієнта і при підписанні декларацій понад ліміт.

Оплата за надання медпослуг пацієнтам, що не підписали декларацію

За кожного пацієнта, що не підписав із сімейним лікарем декларацію та проживає на території обслуговування певного медзакаладу, Наслужба здоров’я до 01.07.2019 нараховуватиме цьому медзакладу кошти з розрахунку 120 грн на рік. Перерахунок з урахуванням новопідписаних декларацій відбуватиметься щомісяця.

Затвердили тарифи НСЗУ на 2019 — КМУЧитайте: "Зберігання лікарських засобів: тест"

Перехід на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»

У 2019 році субвенцій із державного бюджету не буде. Комунальні медзаклади, що не уклали з Нацслужбою здоров’я договір на наступний рік, отримуватимуть кошти у законодавчо встановленому порядку із інших бюджетних програм та інших незаборонених законодавчо джерел. З початку 2019 року медзаклади первинки матимуть можливість через електронну систему охорони здоров’я у будь-який час подати заяву з проханням укласти договір з Нацслужбою здоров’я.

На даний момент Нацслужба продовжує приймати заяви на підписання договору на 2019 рік як від медзакладів первинки, що укладають договір вперше, так і від тих, що мали такий на 2018 рік, адже його треба щороку переукладати. Заяви приймаються до 20.12.2018.

З 01.01.2019 року медзаклади, що вже підписали договір, переходять на нову модель фінансування від Нацслужби здоров’я за затвердженими тарифами.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно