З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Безперервний професійний розвиток лікарів: маєте що сказати?

  • 21 січня 2019
  • 192

Нещодавно МОЗ винесло на обговорення громадськості проект наказу, який має на меті осучаснити підхід до підготовки фахівців медичної сфери упродовж усього професійного життя — безперервний професійний розвиток.

На лікарів покладається професійний обов’язок підтримувати здоров’я та рятувати життя пацієнта. Саме тому вкрай важливим є їх постійний розвиток, удосконалення навичок та здобуття нових знань щодо свого фаху. Сучасна система післядипломного навчання ніяким чином не мотивувала лікарів до розвитку та не давала фахівцю ніякої самостійності у виборі методів, форм та тематичного наповнення навчання. Ці недоліки часто призводили до того, що удосконалення знань та вмінь було формальним та виконувалося за рік перед атестацією.

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Запропонована ж модель безперервного професійного розвитку передбачає постійне навчання упродовж професійного життя лікаря. Окрім того, БПР даватиме змогу лікарям самостійно обирати як та що вони вивчатимуть. Така модель дає змогу оптимізувати навчальний процес та адаптувати його до конкретних практичних потреб медзакладу, де працює лікар, чи самого фахівця.

Переваги безперервного професійного розвитку для лікарів:

  • самостійність у виборі тематичного наповнення та форми навчального процесу, місця та організації, де він проходитиме;
  • підвищення конкурентоспроможності за рахунок безперервності навчання;
  • можливість увійти до світової медичної спільноти завдяки участі у закордонних та місцевих заходах, акредитованих міжнародними організаціями;
  • прозорість та спрощена процедура проходження атестації — адже тепер лікар має лише подати своє освітнє портфоліо та підтвердити документально заявлену кількість балів.

Безперервний професійний розвиток лікарів: маєте що сказати?Читайте: "Фінансовий план КНП: як відобразити господарську діяльність"

Для пацієнтів безперервний професійний розвиток його лікаря означає, що він тримає медобслуговування у фахівця, який найвищий рівень кваліфікації та компетенцій та  постійно їх вдосконалює.

Нова модель передбачає демонополізацію освітнього процесу фахівців у сфері охорони здоров’я — обмеження переліку надавачів освітніх послуг скасовують, відкриваючи можливості вільної конкуренції.

Переглянути законопроект  МОЗ України "Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів"​

Безперервний професійний розвиток лікарів: маєте що сказати?Читайте: "Профілактика грипу й ГРВІ в медзакладі: приклад наказу та рекомендації"

Громадський розгляд законопроекту триватиме до 14.02.2019. Контакти для надсилання зауважень та пропозицій — potupalovatetiana@gmail.com; 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, Директорат науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно