text
Медична справа

Всесвітній день зору — 8 жовтня 2015 року!

  • 8 жовтня 2015
  • 54

Всесвітній день зору відзначається у другий четвер жовтня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я. У 2015 році свято припадає на 8 жовтня. Тож протягом 5-9 жовтня у всіх регіонах України проходять профілактичні заходи, спрямовані на раннє виявлення захворювань очей

Всесвітній день зору відзначається у другий четвер жовтня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я. У 2015 році свято припадає на 8 жовтня. Тож протягом 5-9 жовтня у всіх регіонах України проходять профілактичні заходи, спрямовані на раннє виявлення захворювань, а також санітарно-просвітницька робота серед населення.

У рамках реалізації Глобальної програми в боротьбі зі сліпотою «Зір 2020: Право на зір». Всесвітній день зору передбачає збільшення уваги до проблем сліпоти, порушень зору та реабілітації людей з порушеннями зору.

Структура первинної інвалідності по зору в Україні в 2014 році була представлена наступними офтальмопатологіями:

  • наслідки травм ока та орбіти — 19,2 %;
  • захворювання очного дна — 17,3 %;
  • глаукома — 15 %;
  • міопія — 12 %;
  • атрофія зорового нерва — 8,9 %;
  • уроджені вади органу зору — 6,8 %;
  • патологія рогівки — 4,4 %.

Більшість випадків розвитку короткозорості, настання інвалідності внаслідок глаукоми, захворювань сітківки можна попередити завдяки дотриманню зорової гігієни, ранній діагностиці захворювань, своєчасному лікування захворювань, моніторингу перебігу хвороби. Негайно звертайтесь до лікаря, якщо ви скаржитесь на появу мушок перед очима, випадіння в полі зору, затуманення або погіршення зору, викривлення прямих ліній, часту зміну окулярів.

Протягом 5-9 жовтня у всіх регіонах відбуваються профілактичні заходи, що спрямовані направлені на раннє виявлення захворювань очей, санітарно-просвітницька робота серед населення тощо.

Зокрема, у місті Києві:

1. 05.10 по 09.10 15 Олександрівська міська клінічна лікарня проведе консультації для пацієнтів з порушенням зору щодо катаракти та макулодистрофії сітківки. Спілкуватимуться з пацієнтами співробітники кафедри офтальмології НМУ імені О. О. Богомольця та зав. офтальмологічним відділенням.

3. У Київській міській клінічній лікарні №9, на базі Київського міського центру діагностики та лікування судинно-дистрофічних захворювань ока та офтальмологічного відділення 09.10.15р. о 12.00 прочитають лекцію для пацієнтів «Вікові захворювання сітківки»; на базі офтальмологічного відділення 10.10.15 з 09.00 до 15.00 співробітниками кафедри НМУ імені О.О.Богомольця та зав. офтальмологічним відділенням буде проведено консультативний огляд пацієнтів з патологією органу зору.

5. Київська міська клінічна офтальмологічна лікарня «Центр мікрохірургії ока» 08.10.15 та 09.10.15р. проведе огляд пацієнтів з патологією органу зору на базі консультативної поліклініки.

6. Київська міська клінічна лікарня №8, на базі офтальмологічного відділення 08.10.15 р. проведе профілактичний огляд співробітників лікарні та допоміжних служб.

7. Київська міська студентська лікарня 07.10 та 08.10.15р. здійснить профілактичний огляд студентів по виявленню аномалій рефракції та їх корекції.

Днями в Києві та Запоріжжі відбулись науково-практичні конференції «Інновації в офтальмології» та «Актуальні питання офтальмології», під час роботи яких обговорювались новітні методи діагностики, лікування та профілактики найнебезпечніших захворювань органа зору.

Будьте уважні до свого здоров’я! 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно