• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Персональна відповідальність власника за відсутність вакцинації від сказу в домашнього улюбленця

Персональна відповідальність власника за відсутність вакцинації від сказу в домашнього улюбленця

7 жовтня 2015 24
Внесення такої норми до законодавства було ініційоване учасниками науково-практичної конференції «Глобальні проблеми сказу», яка відбулася на початку жовтня на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України

Внесення такої норми до законодавства було ініційоване учасниками науково-практичної конференції «Глобальні проблеми сказу», яка відбулася на початку жовтня на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Адже контакт із невакцинованими свійськими та дикими тваринами є фактором ризику зараження для людини. Протягом останніх років епідемічна ситуація зі сказу в країні залишається нестійкою та напруженою. Щороку реєструється випадки  захворювань людей, і вони закінчуються летально.

За 2014 рік було зареєстровано 4 випадки захворювання на сказ, зокрема, у дитини 3 років. Джерелами збудника сказу у двох випадках були лисиці, в інших двох — безпритульна собака та домашній кіт. З початку 2015 року від сказу померло 2 особи із Харківської області та Дніпропетровська, яких покусали домашні тварини. За лікуванням до медичних закладів вони не зверталися.

Але щорічно з приводу покусів тваринами до медичних закладів країни звертається 70-90 тисяч осіб.

Тож за результатами дискусії фахівці Держсанепідслужби України запропонували включити до резолюції конференції ініціативу законодавчо унормувати персональну відповідальність власника тварини за відсутність у підопічного вакцинопрофілактики від сказу. Наступний міжвідомчий захід, присвячений боротьбі зі сказом, запланований на травень 2016 року.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах