Скоро почне працювати єдина диспетчерська служба на регіон

6 листопада 2019
5384
Середній бал: 5 із 5

До кінця 2019 року запровадять центральну оперативно-диспетчерську службу на регіон. Так МОЗ реалізує одне із завдань пілотного проекту розвитку екстреної медицини

Пілотний проект розвитку екстреної медицини стартував цьогоріч. У рамках цього проекту:

  • закуповують авто, програмне забезпечення та устаткування
  • організовують навчальні заходи для медпрацівників

Як набрати бали до атестації 2020

У 2020 році надання екстреної медичної допомоги ввійде до обов’язкового пакету послуг, який оплачуватиме НСЗУ. Аби підписати такий договір, медзаклад повинен:

  • мати статус КНП
  • бути приєднаним до регіонального центру екстреної медичної допомоги з єдиною оперативно-диспетчерською службою

Переваги створення центральної диспетчерської служби у регіонах 

Створення центральної диспетчерської служби у регіонах має кілька переваг як для медпрацівників, так і для пацієнтів.

До пацієнта, що викликав швидку, буде направлено бригаду, яка географічно знаходиться до нього найближче, без урахування адміністративного поділу у межах регіону. Це дасть змогу скоротити:

  • тривалість обробки виклику до 1 хв у більшості випадків
  • час доїзду до пацієнта — 10 хв – у містах, 20 хв – у селах

Окрім того, завдяки роботі єдиної диспетчерської служби можна отримати актуальну й достовірну інформацію про стан надання екстреної допомоги населенню.

Як закупляють обладнання для оперативно-диспетчерських служб

Нагадаємо, що в 2019 році для реалізації проекту розвитку екстреної медицини з Держбюджету виділили близько 1 млрд грн. Гроші розподілили між регіонами, щоб закупити обладнання для оперативно-диспетчерських служб.

МОЗ самостійно закупівель не проводить, проте контролює цей процес на місцях. Робоча група з питань удосконалення структури та оснащення системи екстреної медичної допомоги розробила методичні рекомендації щодо технічного завдання закупівель.

Місцева влада, у свою чергу, має погодити з МОЗ технічні та медичні дані про предмет закупівель, що мають відповідати вимогам методичних рекомендацій. Це дасть змогу уникнути дискримінації виробників.

logo