З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Закон про автономізацію закладів охорони здоров’я — старт реформ у системі охорони здоров’я

  • 6 жовтня 2015
  • 76

Міністерство охорони здоров’я України наполягає, щоб нарешті законопроекти про автономізацію закладів охорони здоров’я були винесені на голосування у Верховну Раду України. Це поклало б початок довгоочікуваним реформам в системі охорони здоров’я

Міністерство охорони здоров’я України наполягає, щоб нарешті законопроекти про автономізацію закладів охорони здоров’я були винесені на голосування у Верховну Раду України. Це поклало б початок довгоочікуваним реформам в системі охорони здоров’я. На цьому наголосив заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор ШАФРАНСЬКИЙ під час круглого столу з питань автономізації закладів охорони здоров’я.

Дмитро ШИМКІВ, Секретар Національної Ради Реформ України, виступив за компроміс і конструктивне рішення і наголосив на тому, що Міністерство охорони здоров’я неодноразово підтверджувало можливість внесення поправок у законопроекти 2309а, 2310а та 2311а, подані Кабінетом Міністрів України, згідно регламенту Верховної Ради України.

Основними відмінностями, на яких наголошують народні депутати, є:

  • визначений перелік державних та комунальних організаційно-правових форм, в які всі заклади охорони здоров’я повинні бути реорганізовані;
  • наявність рахунків тільки в державних банках та казначействі.

Згідно із запропонованими Міністерством охорони здоров’я пропозиціями, заклади охорони здоров’я стали б автономними державними та комунальними підприємствами, які могли б мати рахунки в банках та вільно розпоряджатися власним бюджетом. Кошти державного бюджету, в свою чергу, використовувалися б для закупівлі медичних послуг, а не для утримання застарілої інфраструктури.

Олег МУСІЙ, автор альтернативних законопроектів, запропонував винести на голосування у ВРУ два пакети законопроектів — Кабінету Міністрів та власного авторства. Після голосування за один з законопроектів внести поправки до розгляду у другому читанні.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно