Закон про автономізацію закладів охорони здоров’я — старт реформ у системі охорони здоров’я

6 жовтня 2015 72
Міністерство охорони здоров’я України наполягає, щоб нарешті законопроекти про автономізацію закладів охорони здоров’я були винесені на голосування у Верховну Раду України. Це поклало б початок довгоочікуваним реформам в системі охорони здоров’я

Міністерство охорони здоров’я України наполягає, щоб нарешті законопроекти про автономізацію закладів охорони здоров’я були винесені на голосування у Верховну Раду України. Це поклало б початок довгоочікуваним реформам в системі охорони здоров’я. На цьому наголосив заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор ШАФРАНСЬКИЙ під час круглого столу з питань автономізації закладів охорони здоров’я.

Дмитро ШИМКІВ, Секретар Національної Ради Реформ України, виступив за компроміс і конструктивне рішення і наголосив на тому, що Міністерство охорони здоров’я неодноразово підтверджувало можливість внесення поправок у законопроекти 2309а, 2310а та 2311а, подані Кабінетом Міністрів України, згідно регламенту Верховної Ради України.

Основними відмінностями, на яких наголошують народні депутати, є:

  • визначений перелік державних та комунальних організаційно-правових форм, в які всі заклади охорони здоров’я повинні бути реорганізовані;
  • наявність рахунків тільки в державних банках та казначействі.

Згідно із запропонованими Міністерством охорони здоров’я пропозиціями, заклади охорони здоров’я стали б автономними державними та комунальними підприємствами, які могли б мати рахунки в банках та вільно розпоряджатися власним бюджетом. Кошти державного бюджету, в свою чергу, використовувалися б для закупівлі медичних послуг, а не для утримання застарілої інфраструктури.

Олег МУСІЙ, автор альтернативних законопроектів, запропонував винести на голосування у ВРУ два пакети законопроектів — Кабінету Міністрів та власного авторства. Після голосування за один з законопроектів внести поправки до розгляду у другому читанні.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах