Як фінансуватимуть безперервний професійний розвиток лікарів у 2020-му

22 листопада 2019
5160
Середній бал: 5 із 5

У МОЗ відбулося громадське обговорення планів впровадження безперервного професійного розвитку (БПР)

Участь в дискусії взяли лікарі, представники закладів і факультетів післядипломної освіти, приватних провайдерів, департаментів охорони здоров’я, громадських організацій.

Як уникнути штрафу за неякісні медвироби

Під час обговорення:

  • розглянули перші результати та подальші кроки впровадження БПР
  • презентували проєкт наказу МОЗ «Про затвердження вимог до заходів безперервного професійного розвитку»

Найактивніше обговорювали майбутню модель фінансування.

Раніше кошти для підвищення кваліфікації лікарів виділяли на утримання закладів та факультетів післядипломної освіти. Перехід від інституційного фінансування до монетизації виплат на БПР окремого лікаря передбачає скорочення видатків на утримання закладів післядипломної освіти.

Важливо! Загальний обсяг державного фінансування закладів післядипломної освіти, закладений для підготовки інтернів, аспірантів, докторантів та осіб із надання домедичної допомоги, залишиться незмінним. Зменшиться лише обсяг коштів, закладених для підвищення кваліфікації, — на 37,5%.

З 1 квітня 2020 року БПР лікарів планують фінансувати за гібридною моделлю:

  • для 50% лікарів тимчасово зберегли систему розподілу путівок на навчальні цикли в закладах вищої та післядипломної освіти
  • для інших 50% передбачили монетизовані виплати в розмірі близько 2000 грн

Отже, за проєктом у наступному році 71 905 лікарів можуть отримати гроші, щоб на власний розсуд витратити їх на виконання вимог БПР: сплатити за участь у заходах або покрити логістичні витрати.

 

logo