Оголошено лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини

5 жовтня 2015 35
Відкрито так званий нобелівський тиждень. Вже оголошено лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини. Нагорода присуджена за лікування від паразитів та малярії 

Відкрито так званий нобелівський тиждень. На офіційному сайті Нобелівської премії повідомляється, що премію в галузі фізіології та медицини отримали науковці Вільям Кемпбелл (William C. Campbell), Сатоcі Умура (Satoshi Omura) і Юю Ту (Youyou Tu).

Ірландець Кембеллу та японенць Умура отримали нагороду від Каролінського інституту Швеції за лікування від черв’яків-паразитів, а китаянка Ту — за профілактику малярії.

Кемпбелл і Умура віднайшли спосіб лікування низки паразитарних захворювань, таких як онхоцеркоз (річкова сліпота) і слонова хвороба, за допомогою речовини авермектин, що отримується з бактерій Streptomyces avermitilis.

Досягненням науковиці з Китаю Юю Ту є відкриття артемізиніну — препарату, що значно знизив відсоток смертельних випадків у разі зараження малярією. Так, для дорослих ймовірність летального результату знижується на 20%, а для дітей — на 30%.

Наступні події «нобелівського тижня»: 6 жовтня вручать премію з фізики, 7 — з хімії, потім з літератури і Нобелівську премію миру. Лауреата премії з економіки оголосять 12 жовтня. Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах