З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

У мешканця Чернігівської області стався рецидив захворювання на тропічну малярію

  • 1 жовтня 2015
  • 35

Мешканець смт. Поборниця Коропського району Чернігівської області звернувся за медичною допомогою до лікаря-інфекціоніста Чернігівської міської лікарні № 2 зі скаргами на підвищення температури тіла до 41 °С, лихоманку, потовиділення та загальну слабкість. Хворого госпіталізували із діагнозом рецидив тропічної малярії

Мешканець смт. Поборниця Коропського району Чернігівської області звернувся за медичною допомогою до лікаря-інфекціоніста Чернігівської міської лікарні № 2 зі скаргами на підвищення температури тіла до 41 °С, лихоманку, потовиділення та загальну слабкість. Хворого госпіталізували із діагнозом рецидив тропічної малярії, при лабораторному обстеженні в крові пацієнта виявлені збудники тропічної малярії з високим рівнем паразитемії.

Хворий з початку жовтня 2014 року по кінець серпня 2015 року працював будівельником у Гвінеї. Але, проживаючи там протягом усього терміну роботи, протималярійні препарати для профілактики не приймав. Вперше захворів на тропічну малярію у Гвінеї, проходив курс лікування теж там.

Зараз хворому проводиться специфічне лікування антималярійними препаратами в інфекційному відділенні. Малярія — інфекційна хвороба, що передається від хворої до здорової людини через укуси комарів.

Прояви хвороби через їх різноманітність діагностувати може тільки лікар. Перед поїздкою в країни, ендемічні з малярії, необхідно звернутись до лікаря-інфекціоніста у поліклініці за місцем проживання для призначення курсу хіміопрофілактики.

Також треба подбати про захист від укусів комарів: ввечері і перед сходом сонця одягати вбрання, яке закривало б відкриті частини тіла, змастити їх засобами, що відлякують комарів. У приміщенні комарів знищують електрофумігаторами, інсектицидними аерозолями тощо.

Усім, хто впродовж останнього року-двох перебував у Туреччині, Єгипті, Тунісі, а також інших країнах Африканського континенту, рекомендується при будь-якому захворюванні, навіть із найменшим підвищенням температури тіла, негайно звернутись до лікаря.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно