З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

ДСЕС популяризує сучасні методи моніторингу та діагностики особливо небезпечних інфекцій

  • 30 вересня 2015
  • 38

Для працівників лабораторій особливо небезпечних інфекцій (ОНІ) Держсанепідслужби України організований триденний практичний семінар у Дніпропетровську. Під час заходу, з 29 вересня по 1 жовтня, колеги із усіх регіонів відпрацьовуватимуть застосування сучасних методів дослідження об’єктів зовнішнього середовища

Для працівників лабораторій особливо небезпечних інфекцій (ОНІ) Держсанепідслужби України організований триденний практичний семінар у Дніпропетровську. Під час заходу, з 29 вересня по 1 жовтня, колеги із усіх регіонів відпрацьовуватимуть застосування сучасних методів дослідження об’єктів зовнішнього середовища.

Керівник Держсанепідслужби України Святослав ПРОТАС пояснив: «Методи полімеразно-ланцюгової реакції та імуно-ферментного аналізу в усьому світі визнані найбільш чутливими, специфічними та найсучаснішими. Отримати результат за їх використання можна протягом декількох годин. Класичні ж методики дуже тривалі та працезатратні».

Здійснення епідеміологічного нагляду за ОНІ неможливо без належного лабораторного забезпечення. У восьми регіонах наявні технічно оснащені лабораторій, сучасні методи дослідження, які дозволяють протягом кількох годин отримати результат, також доступні, але більшість лабораторій традиційно продовжують використовувати класичні методики.

Після проведення такого навчального семінару Держсанепідслужба очікує змінити ситуацію в Україні та збільшити дослідження об’єктів зовнішнього середовища та клінічного матеріалу на виявлення патогенних біологічних агентів — збудників особливо небезпечних та інших природно-осередкових інфекцій у своїх лабораторіях сучасними методами.

Під час заходу учасники розглянуть основні механізми розповсюдження особливо небезпечних інфекцій, актуальних для України. Визначать принципові підходи до планування лабораторного моніторингу збудників. Під час практичних секцій матимуть змогу оцінити перевагу сучасних експрес-методів для визначення збудників ОНІ та методику їх застосування при моніторингових та діагностичних дослідженнях.

Крім того фахівці зможуть порівняти ефективність та вартість різних методів дослідження збудників ОНІ, а також профілактики хвороб, які викликаються ними.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно