Кабмін затвердив перелік опорних закладів охорони здоров’я

20 січня 2020
6596
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

КМУ ухвалив розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року»

Перелік опорних закладів визначений на основі відповідної Методики формування мережі. Працювала над цим робоча група, сформована МОЗ за участю представників НСЗУ, Мінрегіону, представників проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та обласних державних адміністрацій.

Підсумки — 2019: дайджест змін у медичному законодавстві

Однією з головних умов формування переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 год.

До переліку увійшли заклади охорони здоров’я, які відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня, що забезпечуватимуть:

  • безпечну медичну допомогу на основі доказової медицини
  • своєчасний доступ до медичної допомоги
  • економічну ефективність

Кабмін затвердив перелік опорних закладів охорони здоров’я

Зауважимо, що економічна ефективність тут полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів. Опорні заклади матимуть належне робоче навантаження і гарантуватимуть належний рівень безпеки пацієнта.

Нагадаємо, що восени за ініціативою КМУ змоделювали мережі надання всіх публічних сервісів та послуг, як-от освіта, медицина, соціальні послуги, адміністративні послуги тощо в кожній області.

За матеріалами МОЗ

logo