text
Медична справа

Спрощено санітарний контроль на митниці

  • 28 вересня 2015
  • 66

Держсанепідслужба України повідомляє: процедуру проходження санітарного контролю на митниці спрощено. Набув  чинності закон, що вносить низку змін до законодавчих актів України щодо харчових продуктів. Спрощення процедури стало можливим завдяки тісній співпраці фахівців Держсанепідслужби, Держветфітослужби та ДФС України

Держсанепідслужба України повідомляє: процедуру проходження санітарного контролю на митниці спрощено. Набув  чинності закон, що вносить низку змін до законодавчих актів України щодо харчових продуктів. Спрощення процедури стало можливим завдяки тісній співпраці фахівців Держсанепідслужби, Держветфітослужби та Державної фіскальної служби України

Нині для проходження медико-санітарного контролю вантажів з харчовими продуктами в рамках Міжнародних медико-санітарних правил, що прийняті Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 2005 році, не потрібно пред’являти висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Згідно змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» з 20 вересня 2015 року дія цього Закону не поширюється на харчові продукти. Проте ця норма не стосується харчових продуктів, щодо яких проводяться санітарно-епідеміологічні розслідування захворювань, спричинених інфекційними хворобами, масовими неінфекційними захворюваннями, отруєннями та радіаційним ураженням людей.

За словами очільника Держсанепідслужби України Святослава ПРОТАСА, в Україні, як і у всьому світі, відповідальність за якість продуктів покладено на виробника. Держава ж створює прості і зрозумілі правові рамки, дотримання яких забезпечить безпеку споживачеві. Держсанепідслужба йде назустріч цивілізованому бізнесу, готова до партнерських стосунків із виробниками.

Держсанепідслужба повідомила свої підрозділи про зміни у законодавство інформаційним листом. Проте вже за кілька перших днів із набуттям чинності змін до законодавства з кількох регіонів відомство отримує скарги про неналежну організацію роботи. Зокрема, невиконання службових обов’язків щодо організації діяльності з проведення санітарного контролю під час митного оформлення вантажів помічено в управліннях Держсанепідслужби у Харківській, Дніпропетровській та Житомирській областях.

За фактами числених звернень до Держсанепідслужби буде проведене службове розслідування із залученням Ліги виробників харчових продуктів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно