З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Здійснення медичної реформи під питанням

  • 18 вересня 2015
  • 50

Здійснення медичної реформи затримується. Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я відхилив законопроект Міністерства охорони здоров’я щодо автономізації медичних закладів

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я під головуванням народного депутата Ольги БОГОМОЛЕЦЬ (Блок Петра Порошенка) дав негативний висновок щодо запропонованого Міністерством охорони здоров’я законопроекту, покликаного розпочати реформування медичної галузі в Україні.

Більшість присутніх членів Комітету не підтримали законопроект. Чотири ж депутати схвалили документ, серед них: Ірина СИСОЄНКО (партія «Самопоміч») та Костянтин ЯРИНИЧ (Блок Петра Порошенка) — проголосували за підтримку законопроекту Міністерства охорони здоров’я в першому читанні та усунення недоліків документу до другого читання.

Законопроекти, які змінюють принцип господарської діяльності медичних закладів, виносилися на обговорення депутатів тричі, починаючи з липня 2015 року. Кабінет Міністрів України схвалив їх. Згідно із запропонованими Міністерством охорони здоров’я пропозиціями, заклади охорони здоров’я стали б автономними державними та комунальними підприємствами, які могли б мати рахунки в банках та вільно розпоряджатися власним бюджетом, а також змогли б отримувати кошти від фізичних та юридичних осіб. Кошти державного бюджету за законопроектом, в свою чергу, використовувалися б для закупівлі медичних послуг, а не для утримання застарілої інфраструктури.

Міністр охорони здоров’я Олександр КВІТАШВІЛІ підкреслив, що Мііністерство охорони здоров’я згодне з усіма зауваженнями Головного науково-експертного Управління апарату Верховної Ради України стосовно зазначених документів, і запропонував депутатам внести відповідні правки. Негативний висновок профільного Комітету, на думку Міністра, свідчить про перенесення позитивних зрушень в системі охорони здоров’я України на невизначений термін.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно