З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

МОЗ посилює контроль за відпуском рецептурних комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн

  • 17 вересня 2015
  • 48

Міністерство охорони здоров’я України висловило занепокоєння ситуацією, що склалася у сфері рецептурного відпуску комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн

Міністерство охорони здоров’я України висловило занепокоєння ситуацією, що склалася у сфері рецептурного відпуску комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн.

Як повідомляє Міністерство внутрішніх справ, лікарські засоби, які містять кодеїн, активно використовуються наркозалежними особами для виготовлення наркотичних засобів та психотропних речовин амфетамінового ряду в побутових умовах, а також для немедичного вживання у великих кількостях для отримання стану наркотичної ейфорії.

Значного поширення серед наркозалежних осіб набув наркотичний засіб «дезоморфін», що вільно виготовляється в домашніх умовах із кодеїновмісних лікарських засобів, не потребуючи значних фінансових витрат. Упродовж 2014 року та І півріччя 2015 року підрозділами Експертної служби МВС було проведено 186 експертних досліджень особливо небезпечного наркотичного засобу, що містить «дезоморфін» (під час їх виконання досліджено 1 тис. 911 об’єктів) та 335 експертних досліджень (досліджено 6 тис. 582 об’єктів) за фактами вилучення лікарських препаратів, що містять у своєму складі кодеїн.

Засоби масової інформації періодично повідомляють про збільшення фактів відпуску з аптек комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн, без рецепту. Це свідчить про послаблення державного нагляду за відпуском, яке, в свою чергу, спричинене запровадженням мораторію на проведення перевірок підприємців Держлікслужбою. Мораторій діє з серпня 2014 року (ст. 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719-VII), який подовжений з січня 2015 року (пункт 8 Перехідних положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII).

Міністерство охорони здоров’я України звернулось до Держлікслужби з проханням вжити заходів щодо посилення контролю за дотриманням порядку відпуску з аптечних закладів рецептурних комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн, та до Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України з проханням протягом найближчих двох місяців провести невідкладні перевірки аптечних закладів з того ж питання, із залученням у разі необхідності до таких перевірок спеціалістів Держлікслужби, та про результати повідомити Міністерство охорони здоров’я України.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно