З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

МОЗ успішно виконує План заходів з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків

  • 14 вересня 2015
  • 112

У рамках експертної місії ЄС для проведення оцінки виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму для України в МОЗ України відбулося засідання під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров’я Олександри ПАВЛЕНКО за участю експерта ЄС Стефана ДЕКЕРЛІ (Stephen Dekerli)

У рамках експертної місії ЄС для проведення оцінки виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму для України в Міністерстві охорони здоров’я України відбулося засідання під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров’я Олександри ПАВЛЕНКО за участю експерта ЄС Стефана ДЕКЕРЛІ (Stephen DEKERLI).

До участі у засіданні також були залучені представники Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Державної фіскальної служби України, Міністерства закордонних справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, державної установи «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України», державної установи «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», Державної пенітенціарної служби України, Державної служби України з контролю за наркотиками, Державної служби України з лікарських засобів, Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України.

Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра ПАВЛЕНКО повідомила, що Міністерством охорони здоров’я вживаються всі необхідні заходи з реалізації державної наркополітики та гармонізації нормативно-правової бази у цій сфері з європейською.

Олександра ПАВЛЕНКО розповіла що з минулої зустрічі, з 3 березня 2015 року, була продовжена робота у трьох напрямках: виконання Плану з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року; інституційні зміни в структурі органів державної влади України, які забезпечують формування та реалізацію державної політики у сфері обігу наркотичних засобів, та реформа системи моніторингу і контролю за наркотиками. Міністерство охорони здоров’я України створило моніторинговий центр, налагодило зв’язки з Європейським моніторинговим центром з наркотиків та наркотичної залежності (ЄМЦННЗ), якому готує узагальнений звіт України щодо наркотичної ситуації за 2014 рік з урахуванням європейських стандартів та критеріїв оцінки наркоситуації.

Виконуючий обов'язки директора державної установи «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України» Світлана РУМЯНЦЕВА зазначила, що в цілому є достатні підстави вважати, що вжиті державою заходи сприяють стабілізації медичних складових наркоситуації в країні. Станом на вересень 2015 року План заходів з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року виконано на 80%. Відбулося поліпшення доступності до лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори (розроблено низку нормативно-правових актів), удосконалено збір, узагальнення та аналіз даних щодо вживання не за медичним призначенням лікарських засобів, що містять підконтрольні речовини, розроблено Порядок визнання аналогами наркотичних засобів та психотропних речовин, а також включення нових речовин психоактивної дії до Переліку наркотичних засобів та психотропних речовин та прекурсорів; шляхом розробки проекту системи моніторингу наркоситуації в Україні було запроваджено шляхи системного підходу у наданні допомоги особам з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин.

Розпочато роботу з підготовки проекту плану заходів з її реалізації на наступний період.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно