З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

В Україні має з’явитися нова лікарська спеціальність із реабілітації

  • 8 вересня 2015
  • 33

Міністерство охорони здоров’я у співпраці із Міністерством освіти та науки виступило з ініціативою запровадження у вищих навчальних медичних закладах реабілітаційних спеціальностей, що на сьогодні дасть змогу використати найсучасніші освітні та організаційні технології реабілітації, які застосовуються у світі

На початку вересня українські фахівці взяли участь у засіданні Генеральної Асамблеї Секції та Ради Фізичної та Реабілітаційної Медицини Європейського Союзу Медичних Спеціалістів.

Результатом триденної зустрічі з європейськими спеціалістами, які займаються уніфікацією системи освіти лікарів з реабілітації в Євросоюзі, а також організацією та контролем за функціонуванням сучасної системи надання реабілітаційної допомоги, стало входження України (яку репрезентувала громадська організація «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини») до складу Європейських Секції та Ради Фізичної та Реабілітаційної Медицини (ФРМ). Секція та Рада сприятимуть розвитку медичних лікарських реабілітаційних спеціальностей в Україні у відповідності до вимог ЄС. Подію можна вважати першим стратегічним успіхом української реабілітації.

В Україні дійсно постала нагальна потреба реформування системи реабілітації: воєнні виклики, які постали перед Україною, тисячі поранених бійців, що потребують тривалої фахової допомоги для повноцінного повернення в соціум. Тому Міністерство охорони здоров’я у співпраці із Міністерством освіти та науки виступило з ініціативою запровадження у вищих навчальних медичних закладах реабілітаційних спеціальностей, що на сьогодні дасть змогу використати найсучасніші освітні та організаційні технології реабілітації, які застосовуються у світі. Йдеться про створення трьох спеціальностей: «лікар фізичної та реабілітаційної медицини», «фізичний терапевт» та «ерготерапевт». Останні дві спеціальності також є медичними, але не лікарськими.

Цієї осені українські фахівці візьмуть участь у міжнародних освітніх форумах з фізичної та реабілітаційної медицини, а європейські навчальні програми розпочнуть процес імплементації в Україні.

У липні 2015 громадські організації року Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини, Всеукраїнське товариство нейрореабілітації та Українська асоціація фізичної терапії, які беруть активну участь у методологічній підтримці та розбудові системи реабілітації в Україні, та представляють країну у професійних реабілітаційних об’єднаннях у світі та Європі, підписали Меморандум про співпрацю

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно