-

Держава компенсує працівникам медзакладів ПДФО, утриманий із їхніх доплат до зарплати

29 травня 2020
6761
Середній бал: 5 із 5

Президент підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 591-ІХ

Інформаційно-правова політика медзакладу ►►► ТЕСТ

ВРУ ухвалила цей закон 13.05.2020.

Закон дозволить працівникам закладів охорони здоров'я державної та/або комунальної власності, які борються з поширенням коронавірусу і лікують пацієнтів з COVID-19, отримати за травень і червень 2020 року грошову компенсацію податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), утриманого з їхніх доплат у розмірі до 300% до заробітної плати.

Також документ передбачає можливість отримати часткову допомогу з безробіття для ФОПів, якщо вони втратили частину доходів через карантинні обмеження. Зауважимо, що ця допомога на період карантину з 2 квітня 2020 року не підлягатиме оподаткуванню ПДФО та військовим збором.

Держава компенсує працівникам медзакладів ПДФО, утриманий із їхніх доплат до зарплати

На які платні послуги поширюється звільнення від ПДВ

Окрім того, закон звільняє самозайнятих осіб від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе у травні. Цей період зараховуватиметься їм до страхового стажу для отримання пенсій, виплат за соціальним страхуванням.

Закон також надає органам місцевого самоврядування право ухвалити рішення щодо зменшення ставок плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Поза тим, документ дозволяє:

  • подовжити дію мораторію на проведення податковими органами документальних і фактичних перевірок
  • звільнити громадян від відповідальності за прострочення виконання зобов'язань за договорами про споживчий кредит
  • не нарахувувати платникам податків та платникам ЄСВ пені
  • не застосовувати штрафи за порушення податкового законодавства, несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, несвоєчасне подання звітності про сплату ЄСВ

Такий порядок діє до останнього дня місяця, у якому завершується дія встановленого на всій території України карантину

За матеріалами president.gov.ua

 

logo