Необхідність невідкладних дій для захисту дітей в Україні від спалаху поліомієліту

1 вересня 2015
68
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Прекваліфікована лабораторія ВООЗ підтвердила поліовірус cVDPV1 у двох дітей із Закарпатської області. На момент виявлення паралічу одній дитині було чотири роки, другій — 10 місяців; обидві дитини попередньо не вакциновані від поліомієліту

Прекваліфікована лабораторія ВООЗ підтвердила поліовірус cVDPV1 у двох дітей із Закарпатської області. На момент виявлення паралічу одній дитині було чотири роки, другій — 10 місяців; обидві дитини попередньо не вакциновані від поліомієліту.

Міністерство охорони здоров’я наразі здійснює невідкладні кроки для убезпечення українців від хвороби: «Ми працюємо з Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я та ЮНІСЕФ в контексті негайного реагування на спалах, аби зупинити розповсюдження вірусу. Такі дії включатимуть масштабні заходи щодо додаткової вакцинації дітей оральною поліовакциною (ОПВ). Вакцина ОПВ найбільш ефективна для того, щоб зупинити розповсюдження вірусу та забезпечити колективний імунітет», — повідомив під час прес-брифінгу Міністр охорони здоров’я Олександр КВІТАШВІЛІ.

Розповсюдження поліовірусу cVDPV виникло в результаті низького охоплення вакцинацією в країні з 2008 року. У 2014 році тільки 49% дітей були повністю вакциновані від поліо.

Заступник Міністра охорони здоров'я Ігор ПЕРЕГІНЕЦЬ зазначив, що завдяки ефективній роботі системи епіднагляду, яка швидко виявила вірус, вдалося вчасно зреагувати. Планується негайно використати в регіонах залишок полівакцин. До того ж завдяки активній роботі Міністерства у якості гуманітарної допомоги отримано певну кількість вакцин від поліомієліту від ВООЗ, ЮНІСЕФ та за підтримки Канадського уряду.

Представник Бюро ВООЗ в Україні Доріт НІЦАН висловила співчуття батькам, діти яких тепер мають параліч внаслідок поліо. Вона зауважила, що команда експертів вже працює в Україні і готова співпрацювати з Міністерством охорони здоров’я на національному та регіональному рівнях заради того, аби зупинити поширення вірусу та попередити нові випадки паралічу у дітей.

Зараз Україна готова до вакцинації всіх дітей на території країни згідно з планом. Бюро ВООЗ в Україні надає необхідні консультації.

logo