З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Визначення ГМО у продукції силами власних лабораторій Держсанепідслужби

  • 27 серпня 2015
  • 104

Установи, що знаходяться в управлінні Держсанепідслужби України проводять визначення кількісного та якісного вмісту генетично-модифікованих організмів (ГМО) в харчових продуктах та продовольчій сировині

Установи, що знаходяться в управлінні Держсанепідслужби України проводять визначення кількісного та якісного вмісту генетично-модифікованих організмів (ГМО) в харчових продуктах та продовольчій сировині. У 2014 році на наявність похідних від ГМО було досліджено 6590 проб харчових продуктів та продовольчої сировини, з них 87 були із позитивним результатом. Метод дослідження: полімерно-ланцюгова реакція в режимі реального часу).

Дослідження виконує спеціально підготовлений персонал: 50 спеціалістів із вищою освітою та 37 — із середньою, професійний рівень яких відповідає займаним посадам. Лабораторії державних установ обласних лабораторних центрів Держсанепідслужби України акредитовані згідно чинного законодавства та мають свідоцтва про атестацію.

Проте існує проблема матеріально-технічного забезпечення лабораторних центрів. Зокрема, лабораторії мають необхідність в діагностичних тест-системах, забезпеченість якими становить лише 23% від потреби (річна потреба всіх лабораторій — 120 комплектів тест-систем). Окремі лабораторії потребують дооснащення обладнанням: ампліфікаторами, ПЛР-боксами, гомогенізаторами.

Необхідно розглянути можливості налагодження виробництва в Україні наборів для полімерно-ланцюгової реакції з виявлення вмісту ГМО. Актуальним залишається остаточне визначення та реєстрація ліній генетично-модифікованих рослин, які будуть дозволені до застосування в Україні.

Законом України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення здійснює державну санітарно-епідеміологічну експертизу ГМО, які використовуються у відкритих системах, для обґрунтування висновку щодо їх біологічної і генетичної безпеки стосовно людини з метою їх державної реєстрації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно