Коли в медзакладах почнуть видавати електронні медичні висновки про народження дитини

19 серпня 2020
3353
Середній бал: 5 із 5

НСЗУ разом з іншими центральним органами виконавчої влади створює нову складову сервісу єМалятко, що дасть змогу вносити до ЕСОЗ дані про пацієнта від його народження

Анафілактичний шок ► шпаргалка

Невдовзі НСЗУ планує запустити сервіс, який дасть змогу лікарю після народження дитини підтвердити юридично цей факт в ЕСОЗ. Таким документом стане перший електронний медичний висновок про народження дитини, який буде, зокрема, складовою комплексної електронної послуги єМалятко.

Матері дитини надходитиме смс із номером електронного документа, який можна використати для державної реєстрації дитини. Далі породілля за допомогою порталу «Дія», адміністратора послуги в пологовому чи звернувшись в органи реєстрації особисто, має подати заяву на отримання свідоцтва про народження дитини і згодом отримати цей документ у зручний для себе спосіб.

Коли в медзакладах почнуть видавати електронні медичні висновки про народження дитини

В ЕСОЗ дані про новонародженого з’являтимуться автоматично одразу після держреєстрації. І коли батьки оберуть педіатра для своєї дитини, час внесення даних для подання декларації набагато скоротиться. Адже дані про дитину вже будуть у системі. Також лікар одразу бачитиме спеціальні відомості про стан здоров’я та зроблені малюку щеплення, а також необхідну інформацію про його батьків.

Завдяки сервісу єМалятко можна пришвидшити обмін інформацією між державними установами, вилучити з обігу зайві паперові документи, які наразі громадяни мають переносити між державними закладами. Окрім того, це унеможливлює факт підробки або зміни інформації.

Після затвердження відповідної нормативної платформи за участі МОЗ, а також розробки та тестування нового функціоналу медичними інформаційними системами, НСЗУ спільно з Мінцифри запустить новий функціонал єМалятко. Заплановано, що новий сервіс запрацює вже у вересні.

✎ Нагадаємо, що МОЗ оприлюднило проєкт наказу «Деякі питання ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я».

За матеріалами НСЗУ

logo