З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

МОЗ України удосконалюватиме законодавство щодо рекламування лікарських засобів

  • 19 серпня 2015
  • 37

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24 липня 2015 року № 467 створено робочу групу з питань удосконалення законодавства щодо рекламування лікарських засобів. Головою робочої групи призначено Першого заступника Міністра охорони здоров’я Олександру ПАВЛЕНКО

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24 липня 2015 року № 467 створено робочу групу з питань удосконалення законодавства щодо рекламування лікарських засобів. Головою робочої групи призначено Першого заступника Міністра охорони здоров’я Олександру ПАВЛЕНКО. Заступниками Голови робочої групи — Віктора ШАФРАНСЬКОГО, заступника Міністра, та Тараса ЛЯСКОВСЬКОГО, в.о. начальника Управління фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції МОЗ України.

До робочої групи також увійшли народний депутат України Вікторія ПТАШНИК, фахівці Державного експертного центру, Держлікслужби України, представники громадських організацій та профільних асоціацій (за згодою). Також до діяльності робочої групи залучено представників Антимонопольного комітету України, Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів та Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент). Планується, що в групу також увійдуть представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра ПАВЛЕНКО підкреслила, що необхідно чітко визначити цілі та пріорітети і тоді вирішувати, які саме заходи щодо контролю реклами лікарських засобів потребуються в Україні. Перш за все мають з’явитися чіткі правила інформаційної політики у сфері обігу лікарських засобів.

Раніше повідомлялося, нормами пп. 4.4 розділу XVI «Реформа системи охорони здоров’я» Коаліційної угоди передбачено заборонити рекламу лікарських засобів. Щодо можливих наслідків запровадження такої норми своє негативне ставлення висловили провідні об’єднання у галузі медіа, фармацевтичні виробники та низка медичних асоціацій.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно