Стандарти і Протокол надання медичної допомоги за COVID-19 — оновлені

21 вересня 2020
5963
Середній бал: 5 із 5

Максим Степанов 17 вересня підписав нову редакцію Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ від 28.03.2020 № 722

Нова редакція містить оновлений протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)»:

  • розширена схема використання глюкокортикоїдів
  • визначено алгоритми призначення антикоагулянтної терапії
  • доповнені підходи до протимікробної терапії вторинної бактеріальної ко-інфекці
  • конкретизовано показання для призначення лікарського засобу тоцилізумаб

Окрім того, оновлено визначення підозрілого та ймовірного випадку захворювання на COVID-19, визначені критерії не контагіозності пацієнтів, що відповідали визначенню підтвердженого випадку COVID-19, а також критерії завершення амбулаторно-поліклінічного лікування (припинення самоізоляції), оновлено алгоритм тестування на наявність коронавірусу.

Протокол надання медичної допомоги за COVID-19 — оновлений

Очільник МОЗ:

«Протокол для лікарів, які стикаються з коронавірусною хворобою — це інструмент, за допомогою якого вони визначають необхідну терапію і підходи до лікування. Хочу зазначити, що призначення лікарських засобів відбувається з урахуванням індивідуального перебігу хвороби у кожного окремого пацієнта. Протокол має використовуватись виключно медичними працівниками. Закликаю українців не займатися самолікуванням!».

✎ Протокол розроблено фахівцями міністерства та найкваліфікованішими спеціалістами в галузі охорони здоров’я. Загалом до протоколу повністю включено підходи щодо медикаментозної терапії та кисневої підтримки при коронавірусній інфекції. 

logo