В НСЗУ підрахували, скільки грошей отримують медзаклади за лікування дитини до повноліття

22 жовтня 2020
5251
Середній бал: 5 із 5

Програма медичних гарантій передбачає оплату закладам охорони здоров’я за консультації, обстеження, госпіталізації, операції, реабілітацію, паліативну та екстрену допомогу. Під час ранкового прес-брифінгу в НСЗУ розповіли, скільки коштів зрештою отримують заклади за лікування дитини від народження до досягнення повноліття

Три доплати за лікування ковіду: кому і скільки

НСЗУ купує у закладів охорони здоров’я найважливіші медичні послуги, які безплатні для пацієнта. Це консультації, обстеження, госпіталізації, операції, реабілітація, паліативна та екстрена допомога.

✅✅✅ Що думаєте про це? Напишіть під постом на сторінці «Медична справа» у Facebook

«Будь-яка людина, у якої погіршується стан здоров’я, має мати доступ до належного лікування без ризику потрапити у фінансову скруту. Так працює принцип універсального медичного охоплення. Його важливою складовою є Програма медичних гарантій — перелік послуг, які пацієнт може отримати безоплатно. Програма дає людині, яка потребує лікування, фінансову точку опори», — наголосили в НСЗУ.

В НСЗУ підрахували, скільки грошей отримують медзаклади за лікування дитини до повноліття

Спікерка розглянула приклад взаємодії з медичною системою дитини від народження до досягнення повноліття. За її словами, так можна зрозуміти, скільки платить держава за кожного пацієнта з грошей платників податків. Отже:

  • за народження дитини пологовий будинок отримує 8136 грн
  • якщо дитина народилася доношеною, але з ускладненнями, її лікуватимуть за пріоритетним пакетом неонатальної допомоги — 29 678 грн
  • якщо дитина народилася недоношеною і потребує додаткового лікування, за таку допомогу НСЗУ заплатить закладу 98 533 грн за тим же пакетом неонатальної допомоги.
  • за послуги педіатра чи сімейного лікаря, із яким батьки дитини укладуть декларацію, від народження дитини до 22 років (Чому не до 18? — Ред.) держава заплатить понад 16 тис. грн
  • якщо доведеться видаляти апендикс — 7831 грн
  • якщо у дитини виникне запалення легень — 4787 грн
  • лікування переломів кісток, черепа, хребта, чи кісток тулуба — 8000 грн
  • операції на кістково-м’язовій системі — 7356 грн
  • госпіталізація, наприклад, із гастритом —2391 грн

«Як бачимо, на кожному етапі життя для пацієнта передбачений страховий фінансовий пакет. Кошти виділяють з державного бюджету — тобто це гроші платників податків, які ми з вами уже сплатили», — підкрелили в НСЗУ.

Також під час брифінгу нагадали: заклад охорони здоров’я не має права вимагати благодійні внески, подяки, оплату за ліки, що входять до Національного переліку лікарських засобів. Також не можна безпідставно відмовляти пацієнтам у наданні послуги чи вимагати гроші.

Нагадаємо, раніше в НСЗУ розповіли, як за рік змінилася стаціонарна медична допомога.

За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ

logo