З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

В Україні можуть подешевшати препарати для виявлення збудників інфекційних хвороб

  • 11 серпня 2015
  • 24

Держсанепідслужба України з метою забезпечення лікувально-профілактичних закладів препаратами для виявлення збудників інфекційних хвороб ініціювала внесення змін до законодавства, які дозволять імпортувати ці препарати без сплати додаткового імпортного збору

Державна санітарно-епідеміологічна служба України (далі — Держсанепідслужба України) ініціювала внесення змін до законодавства, які дозволять імпортувати препарати для виявлення збудників інфекційних хвороб без сплати додаткового імпортного збору.

Рішення про необхідність таких змін виникло після аналізу забезпеченості лабораторій засобами для діагностики.

«Непрогнозоване зростання цін у 2015 році, пов’язане із курсовими коливаннями, не могло бути враховано під час складання плану закупівель на 2015 рік. Тарифи платних послуг, які надаються державними установами Держсанепідслужби України визначні постановою Кабінету Міністрів України і залишаються незмінними з 2003 року», — зазначає начальник управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ринків Держсанепідслужби України Світлана Доан. Ці тарифи значно нижчі за собівартість.

Фінансування із Державного бюджету і надходження із спеціального фонду установ, що знаходяться в управлінні Держсанепідслужби України, не покривають витрат на проведення лабораторних досліджень, особливо високовартісних (імунноферментних, молекулярно-генетичних) та утримання приладного парку.

Відтак є потреба внести зміни до Закону України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року».  Зокрема, додати до  переліку життєво необхідних товарів препарати для виявлення збудників інфекційних хвороб.

Прийняття розробленого законопроекту сприятиме кращому забезпеченню лікувально-профілактичних закладів цими препаратами. Проведення достатньої кількості досліджень необхідне для належного контролю та недопущення ускладнення епідемічної ситуації в Україні.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно