Як НСЗУ платитиме закладам, які не надаватимуть меддопомогу через скасування планових госпіталізацій

16 листопада 2020
12113
Середній бал: 5 із 5

МОЗ заборонило планові госпіталізації. Проте заклади, що через скасування планових госпіталізацій не надаватимуть медичну допомогу, все одно отримуватимуть оплату за глобальним бюджетом, згідно з договором

Зразок Консультаційного звіту щодо інклюзивності ЗОЗ

Попри скасування планових госпіталізацій, у лікарнях продовжать надавати:

  • медичну допомогу вагітним, роділлям та новонародженим
  • медичну допомогу пацієнтам з онкологічними захворюваннями
  • паліативну допомогу
  • медичну допомогу при інших невідкладних і термінових медичних заходах, якщо через їх перенесення існує значний ризик для життя або здоров’я

NB! Наскільки значним є ризик для здоров'я в разі відкладення госпіталізації чи операції, визначає лікуючий лікар. Він же і видає направлення на послугу. Пацієнти, які потребують медичної допомоги, мають обов’язково її отримати.

Як НСЗУ платитиме закладам, які не надаватимуть меддопомогу через скасування планових госпіталізацій

На пакет «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» з НСЗУ підписали договор 844 лікарні, 4 з них — приватні. На сьогодні НСЗУ виплатила цим закладам за хірургічні послуги у квітні—жовтні понад 7 млрд грн.

У межах пакета хірургічної допомоги безоплатним для пацієнта є:

Окрім того, пацієнт безоплатно може отримати ліки та медичні вироби, які надходять до лікарні через централізовані закупівлі.

Щоб отримати хірургічну допомогу безплатно, пацієнту потрібне направлення лікаря, з яким він уклав декларацію, або лікуючого лікаря. У невідкладному стані пацієнт може звернутися до лікарні без направлення або викликати швидку.

За матеріалами НСЗУ

 

logo