Яке обладнання і додаткові кошти отримають ЗОЗ до кінця року

20 листопада 2020
1165
Середній бал: 5 із 5

З'ясуйте, на які потреби медичної галузі уряд вже виділив кошти та які проєкти все ще чекають на розгляд

Що змінилося в КК щодо «лікарської статті»

Комп’ютерні томографи — одна з найбільш нагальних потреб українських лікарень. Уряд спрямував регіонам понад 1,6 млрд грн для ремонту й підготовки приміщень приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я в госпітальних округах та 5,3 млрд грн — на закупівлю обладнання. Одержувач бюджетних коштів ДП «Медичні закупівлі України» вже уклало договорів на 1 млрд 927 млн грн. Найближчим часом 48 апаратів поїдуть в області, що підтвердили готовність приміщень. Регіональні медзаклади у стислий строк повинні завершити підготовку і ремонти для встановлення 161 апарату.

✅✅✅ Як дезінфікувати хірургічне відділення

Яке обладнання і  додаткові кошти отримають ЗОЗ до кінця року

6 жовтня НСЗУ повідомила про потребу в додаткових 5,6 млрд грн до кінця року у зв’язку із загостренням ситуації з пандемією в країні та світі. Фактична динаміка пандемії відрізняється від тих прогнозів, які у квітні передбачали ВООЗ та експертна аналітика. На сьогодні запит щодо виділення додаткових 5,6 млрд грн верифіковано, МОЗ подало уряду проєкт щодо виділення необхідних коштів.

На Міжвідомчій комісії з питань державних інвестиційних проєктів було прийняте одноголосне рішення про виділення у 2021 році коштів для нового центру молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань при Національному інституті раку. Погоджено виділення 104 млн грн, яких бракувало для запуску будівництва. Будівельні роботи розпочнуться вже навесні 2021 року.

МОЗ обґрунтовано вимагає суттєво підвищити фінансування медицини у 2021 році. Оплата праці займає найбільшу питому вагу в складі тарифів на медичні послуги. За розрахунками, спільно з НСЗУ, необхідно виділити з бюджету 225 млрд грн на Програму медгарантій для справедливих і конкурентних зарплат медикам.

За матеріалами МОЗ

logo