З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

В Україні створено передумови для підвищення охоплення дітей щепленнями проти поліомієліту

  • 7 серпня 2015
  • 45

Нещодавно Україна стала єдиною європейською країною, внесеною у список 13-ти «червоних» країн світу, що мають високий ризик спалаху поліомієліту. Причиною цього став низький рівень зроблених планових профілактичних щеплень дітям за останні роки

Нещодавно відбувся семінар «Ефективне консультування з питань вакцинації проти поліомієліту» за участю фахівців Держсанепідслужби та МОЗ України.

Тренінг, організований ВООЗ, ЮНІСЕФ, МОЗ та Держсанепідслужбою України, передбачав обговорення проблем, пов’язаних з профілактичними щепленнями проти поліомієліту.

«Єдиним ефективним засобом боротьби з поширенням цієї грізної хвороби було створення вакцини, масове застосування якої на окремих територіях дозволило протягом декількох років знизити захворюваність до поодиноких випадків», —  за словами начальника управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ринків Держсанепідслужби України Світлани ДОАН.

Періоди загострень епідемічної ситуації з поліомієліту свідчать, що вони завжди зумовлені порушеннями імунопрофілактики.

В Україні у лютому 2016 року припиняється використання тривалентної вакцини, що  пов’язано зі зниженням циркуляції «дикого» поліовірусу 2-го типу.

Україна, як країна вільна від поліомієліту, сертифікована у складі Європейського регіону у червні 2002 року. Однак, нещодавно вона стала єдиною європейською країною, внесеною у список 13 «червоних» країн світу, що мають високий ризик спалаху поліомієліту. Причиною цього став низький рівень зроблених планових профілактичних щеплень дітям за останні роки. Внаслідок цього унеможливлюється повний захист населення країни від розповсюдження  вірусу поліомієліту.

На сьогодні в Україну надійшла вакцина проти поліомієліту (інактивована та оральна).

ВООЗ наголошує, що доки у світі є хоча б одна інфікована особа, ризику зараження «диким» поліовірусом зазнає населення всіх країн.

Показник охоплення вакцинацією проти поліомієліту дітей першого року життя: у 2009 р. – 80,6 %, 2010 р. – 57,3 %, 2011 р. – 54,3 %, 2012 р. – 73,7 %, 2013 р. – 72,0 %, у 2014 р. – 44,7 %.

Поліомієліт існує уже 5000 років, а боротьба з ним налічує близько 65-ти років. У довакцинальний період хвороба вражала десятки тисяч людей, серед яких 10 % помирали і 40 % залишалися інвалідами. Завдяки вакцинації та глобальним світовим ініціативам фахівці прогнозують повне ліквідування поліомієліту, що викликаний дикими поліовірусами. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно