text
Медична справа

Законодавство України адаптують для ефективного використання вакцин, прекваліфікованих ВООЗ

  • 6 серпня 2015
  • 49

МОЗ України розробило програму ВООЗ щодо прекваліфікації, з метою отримання якісних препаратів, а також полегшення доступу до лікарських засобів, які відповідають єдиним міжнародним стандартам якості, безпеки та ефективності боротьби з ВІЛ/СНІДом, малярією, туберкульозом та проблемами репродуктивного здоров'я

Днями відбулася зустріч представників МОЗ України та Лабораторії фармацевтичного аналізу ДП «Державний експертний центр МОЗ України» з членами прекваліфікаційної комісії Штаб квартири ВООЗ у Женеві.

Під час зустрічі було обговорено питання щодо прекваліфікації вакцин ВООЗ з точки зору початкової придатності для міжнародних поставок і після прекваліфікаційного моніторингу. Також мова йшла про реалізацію спільної процедури реєстрації лікарських засобів, які пройшли прекваліфікацію ВООЗ.

Головною перешкодою для доступу на український ринок необхідних імунобіологічних препаратів є процес національної реєстрації вакцин, оскільки їх закуповують за завищеними цінами, і покриття потреб складає лише 50-60%.

Тому, на думку іноземних фахівців, до законодавства України (в частині реєстрації вакцин) необхідно внести певні зміни, щоб удосконалити процедуру отримання препаратів у вигляді гуманітарної допомоги.

Координатор комісії Марк МакДоналд зауважив, що виконується робота задля надання необхідної технічної допомоги у постачанні прекваліфікованих вакцин в Україну. Але обов`язкова національна реєстрація вакцин, яка є нонсенсом на міжнародному рівні, створює певні труднощі. 

Україна планує адаптувати нормативно-законодавчу систему відповідно до міжнародних вимог і прагне вийти на глобальні ринки.
Варто зазначити, що МОЗ України розробило програму ВООЗ щодо прекваліфікації, з метою отримання якісних препаратів, а також полегшення доступу до лікарських засобів, які відповідають єдиним міжнародним стандартам якості, безпеки та ефективності боротьби з ВІЛ/СНІДом, малярією, туберкульозом та проблемами репродуктивного здоров'я.

Програма складається з оцінки фармацевтичної продукції, інспектуванні фармацевтичних підприємств та контрактно-дослідних організацій, перекваліфікації лабораторій контролю якості лікарських засобів і просування лікарських засобів, з безсумнівною якістю.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно