З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

В Україні стартує проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

  • 5 серпня 2015
  • 83

В Україні посилять заходи, спрямовані на профілактику неінфекційних захворювань та сприяння здоровому способу життя у межах проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

У Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій, Полтавській, Харківській, Дніпропетровській областях та місті Києві буде реалізовано чотирьохрічний проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Організовує проект  Міністерство охорони здоров’я України спільно з Бюро ВООЗ в Україні та Швейцарським бюро співробітництва в Україні в межах політики «Здоров’я – 2020: основи європейської політики і стратегія для ХХІ століття».

Проект спрямовано на покращення добробуту людей в Україні шляхом зменшення рівнів захворюваності, пов’язаних з неінфекційними захворюваннями (далі — НІЗ) – серцево-судинними та хронічними респіраторними захворюваннями, онкологічною патологією і цукровим діабетом, що є причиною близько 86 % смертей в Україні щорічно.

Одна із цілей проекту — зменшення рівня серцево-судинних захворювань на 25% вже до кінця своєї реалізації.

Реалізація цього проекту стосуватиметься трьох фундаментальних напрямків:

1) запобігання розвитку НІЗ шляхом зменшення рівня тютюнопаління, вживання солі, споживання жирної їжі, збільшення фізичної активності тощо;

2) зміцнення ролі первинної ланки медичної допомоги на рівні сімейних лікарів з орієнтацією саме на раннє виявлення симптомів НІЗ та їх профілактику;

3) поліпшення нормативно-регуляторної бази як на державному, так і міжсекторальному рівнях щодо посилення системи охорони здоров’я через впровадження Національного плану дій щодо НІЗ та вдосконалення моніторингу за НІЗ.

«Уряд Швейцарії багато років допомагає Україні технічною і фінансовою допомогою у низці галузей, у тому числі і в охороні здоров’я. Ми плануємо надати допомогу у цій сфері на період 2015–2018 рр. загальним обсягом 13 млн доларів США, на реалізацію цього проекту — 4 млн доларів США впродовж чотирьох років», — повідомив Гуідо Бельтрані, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

У подальшому, за наявності донорської підтримки, список пілотних областей буде розширено.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно