«Ми пропонуємо, щоб зарплата лікаря становила 10 прожиткових мінімумів», — Степанов

16 грудня 2020
2293
Середній бал: 5 із 5

МОЗ підготувало законопроєкт, яким хоче прив’язати мінімальну заробітну плату медпрацівників до прожиткового мінімуму. Про це під час щоденного брифінгу заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов

COVID-госпіталь: як створити

15 грудня ВРУ ухвалила Державний бюджет на 2021 рік. При цьому не врахувала пропозиції МОЗ щодо збільшення видатків на сферу охорони здоров’я. Однак МОЗ, за словами міністра, знайшло вихід.

«Ми пропонуємо, щоб зарплата лікаря становила 10 прожиткових мінімумів», — Степанов

☀ Як застосовувати тарифну систему оплати праці?

«Я як міністр охорони здоров’я не планую здаватися. Я продовжуватиму відстоювати інтереси пацієнтів та медичних працівників та шукатиму шляхи дофінансування галузі. Тому МОЗ підготувало законопроєкт, в якому мінімальна заробітна плата медичних працівників прив’язується до прожиткового мінімуму. Зараз цей документ направлено на розгляд уряду», — заявив Максим Степанов.

Зазначений документ — це проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». Він передбачає встановлення мінімальної зарплати для медичних працівників з прив’язкою до прожиткового мінімуму. Міністр нагадав, що такий принцип формування заробітної плати вже діє для працівників органів прокуратури України.

«Ця практика існує в нашій країні. Наприклад, в Законі України «Про прокуратуру» чітко визначено, яку мінімальну зарплату має отримувати працівник прокуратури. Вона прив’язана до прожиткового мінімуму. Ми взяли на озброєння цей принцип і пропонуємо, щоб мінімальна заробітна плата лікаря становила, наприклад, 10 прожиткових мінімумів. Ініціюємо, щоб відповідну пропорцію було впроваджено і для середнього та молодшого медичного персоналу», — зазначив очільник МОЗ.

 Нагадаємо, раніше Максим Степанов назвав мінімальну заробітну плату, яку мають отримувати медпрацівники.

За матеріалами фейсбук-сторінки МОЗ

logo