Три зміни у роботі медзакладів із 2021 року

15 січня 2021
1611
Середній бал: 5 із 5

У січневому номері журналу «Довідник головної медичної сестри» редакція зосередила увагу на трьох важливих змінах, які чекають на медичних працівників із початку року

Читати січневий номер журналу

Три зміни у роботі медзакладів із 2021 року

✅✅✅ Передплатіть улюблений медичний журнал в редакції та отримайте подарунок

1. Держлікслужба по-новому перевірятиме ЗОЗ. Уряд затвердив критерії, від яких залежатиме періодичність планових перевірок. Тож медпрацівники зможуть впливати на те, як часто інспектори перевірятимуть їхню роботу. Головний спеціаліст Держлікслужби пояснила, до яких ступенів ризику належатимуть установи, за що нараховуватимуть бали та де можна буде переглянути рейтинг закладів.

2. Працівники ЕМД надаватимуть медичну допомогу за новими вимогами. Із 1 січня звернення пацієнтів по ЕМД поділяють на чотири категорії, і час доїзду бригади ЕМД до хворого залежить від пріоритетності його стану. Щоб ви не пропустили жодної зміни, редакція проаналізувала нормативно-правові акти щодо ЕМД, які затвердили протягом 2020 року. Також пропонуємо перевірити себе та своїх підлеглих за тестом і переконатися, що ви вмієте проводити серцево-легеневу реанімацію.

3. Медпрацівники зобов’язані володіти державною мовою. Цього вимагає закон про державну мову, окремі статті якого набирають чинності 2021 року. Щоб допомогти з’ясувати, як ці зміни вплинуть на вашу роботу, ми попросили експертів відповісти на вісім запитань по новому закону та пояснити, які зміни внести до документації. Також редакція підготувала пам’ятку із трьома типовими мовними помилками, яких часто припускаються ваші колеги.

Бажаємо вам легко впровадити усі зміни та не зупинятися на досягнутому!

Оксана Грищенко,
головний редактор

logo