Із 25 січня вступили в дію норми щодо цифровізації форм № 058/о та № 060/о (екстрених повідомлень про підозри і випадки COVID-19). А отже, медичні працівники мають вносити відповідні медичні записи до електронної системи охорони здоров’я
За ініціативою МОЗ було здійснено державну реєстрацію наказу «Деякі питання епідеміологічного нагляду (спостереження) за поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2» від 30.11.2020 № 2764. Також МОЗ затвердило Зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».
Зазначені документи передбачають зміни у веденні паперових форм первинної облікової документації № 058/о та № 060/о. Так, на період дії карантину та протягом 30 днів із дня його скасування за наявності відповідної технічної можливості медичні працівники вноситимуть відповідні електронні медичні записи до електронної системи охорони здоров’я. А вже звідти відомості будуть автоматизовано передаватися до електронної інтегрованої системи спостереження за захворюваннями. Це стосується лише випадків підозр на інфікування або підтверджених діагнозів захворювання на COVID-19.
«Цим повідомленням офіційно інформуємо, що з 25 січня 2021 року настала технічна можливість в електронній системі охорони здоров’я і електронній інтегрованій системі спостереження за захворюваннями та зазначені нововведення вступили в силу», — йдеться на сайті МОЗ.
Нагадаємо, раніше МОЗ пропонувало додати медпрацівникам ще три форми первинної облікової документації.
За матеріалами сайту МОЗ
СИТУАЦІЯ ⏩ ЦПМСД пройшов акредитацію у 2015 році й отримав сертифікат про присвоєння першої категорії, дійсний до середини лютого 2018 року. Рішенням районної ради, прийнятим у березні 2018 року, заклад був перетворений з КЗ на КНП. Після перетворення підприємство має право протягом двох років не проходити акредитацію, втім строк дії акредитаційного сертифіката вже сплив. Чи можливо відтермінувати акредитацію через карантин?