З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Відновлено співпрацю з Європейським моніторинговим центром з наркотиків та наркотичної залежності

  • 24 липня 2015
  • 60

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра ПАВЛЕНКО повідомила, що за результатами візиту делегації Міністерства охорони здоров'я України 22-23 липня 2015 року до Лісабону (Португалія) відновлено співпрацю з Європейським моніторинговим центром з наркотиків та наркотичної залежності

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра ПАВЛЕНКО повідомила, що за результатами візиту делегації Міністерства охорони здоров'я України 22-23 липня 2015 року до Лісабону (Португалія) відновлено співпрацю з Європейським моніторинговим центром з наркотиків та наркотичної залежності (далі — ЄМЦННЗ). Наступним кроком у налагодженні взаємодії між Міністерством охорони здоров'я України та ЄМЦННЗ стане ратифікація в Україні Меморандуму про взаєморозуміння.

За словами Першого заступника Міністра охорони здоров'я, Меморандум про порозуміння та співпрацю був підписаний декілька років тому, але не ратифікований Україною, наступним кроком має стати його ратифікація, що призведе до синхронізації політики Міністерства охорони здоров'я України із європейською щодо доступності ліків, які містять наркотичні речовини. Але, відповідно, і до посилення контролю та регуляцій. Також в порядку денному для України є поліпшення законодавства щодо протидії незаконному обігу наркотиків та наркотичних речовин.

Досягнено домовленості про методичну допомогу Європи з профільного законодавства, а також про навчання українських спеціалістів в європейських країнах. Усі заходи — в рамках виконання плану дій щодо лібералізації безвізового режиму з ЄС та відповідно до Стратегії 2020.

Міністерством охорони здоров'я України вже здійснено ряд заходів, спрямованих на покращення моніторингової функції щодо наркоситуації в Україні. Державну установа «Український медичний та моніторинговий центр з алкоголю та наркотиків МОЗ України» переформували через недостатньо послідовний аналіз стану наркоситуації в Україні. Звіти до Європейського моніторингового центру подавались не систематично, не надавались пропозиції керівництву держави стосовно покращення наркотичної ситуації. Створено Державну установу «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України», який є правонаступником Державної установи «Український медичний та моніторинговий центр з алкоголю та наркотиків МОЗ України», але на відміну від попередника, має структуру, функції та завдання, спрямовані на моніторинг наркотичної і алкогольної ситуації в країні та розробляє дієвий механізм впливу на ситуацію.

В 2014 році, в рамках виконання заходів з лібералізації безвізового режиму з ЄС здійснено оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442. Відповідно до неї, у даний час Міністерством охорони здоров’я здійснюються заходи спрямовані на реорганізацію Державної служби України з лікарських засобів та Державної служби з контролю за наркотиками, результатом якої до кінця 2015 року планується утворення Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Міністерство охорони здоров'я України визначено головним органом у системі центральних органів виконавчої влади щодо формування державної наркополітики.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно