НСЗУ відзвітувала про виплати за четвертий квартал 2020 року

1 лютого 2021
5901
Середній бал: 5 із 5

Завдяки електронній системі охорони здоров’я НСЗУ бачить справжні витрати держави на медичну допомогу громадянам. Відповідно, можна аналізувати цю інформацію, відстежувати динаміку, розуміти потребу в тій чи тій медичній допомозі як по країні, так і в кожному регіоні

Як працювати за ПМГ — 2021

Кількість надавачів первинної медичної допомоги, які мають договір з НСЗУ, стабільно зростає. У четвертому кварталі їх стало на 37 більше порівняно з третім кварталом 2020 року. Кількість приватних надавачів і лікарів-ФОП зросла на 29, також додалися 8 комунальних закладів.

Зростання зумовлене попитом українців на послуги сімейного лікаря. Адже саме лікар, з яким укладають декларацію, є точкою входу у медичну систему для пацієнта, зокрема й для пацієнта з підозрою на COVID-19.

У четвертому кварталі кількість надавачів ПМД сягла 1719. А кількість декларацій з лікарем в електронній системі за останні 3 місяці зросла на 367 тисяч.

✅✅✅ Медичні висновки про народження дитини: коли і як заповнювати

НСЗУ відзвітувала про виплати за четвертий квартал 2020 року

Закономірно, що за останні 3 місяці в Україні суттєво зросла кількість лікарень, які мають договір з НСЗУ на лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарі. Якщо у третьому кварталі таких закладів було 331, то в четвертому — 504. Кількість медичних команд, які надавали стаціонарну допомогу збільшилася на понад тисячу.

Як наслідок, суттєво збільшилися виплати саме за цим напрямом. За допомогу пацієнтам з коронавірусом за жовтень—грудень НСЗУ заплатила понад 7 млрд грн. Це майже вдвічі більше, ніж за попередній квартал.

Загалом, у четвертому кварталі НСЗУ виплатила медзакладам за надання медичних послуг за Програмою медгарантій на 2,1 млрд більше, ніж протягом попередніх трьох місяців. На це вплинуло і збільшення кількості закладів, які госпіталізують пацієнтів з COVID-19.

Сума виплат медзакладам за жовтень—грудень становить 25,8 млрд грн. З них 11,6 млрд — за допомогу пацієнтам з коронавірусом, або підозрою на нього. Докладніше — в Таблиці.

Виплати НСЗУ надавачам медпослуг за програмою медгарантій
у жовтні—грудні 2020 року

Надавачі медпослуг

Виплати від НСЗУ, млрд грн

Спеціалізовані ЗОЗ

18,8

Надавачі ПМД

4,8

Центри ЕМД

2,1

ЗОЗ, у яких лікують пацієнтів з COVID-19

11,6

Усього

25, 8

За останні 3 місяці в ЕСОЗ лікарі створили понад 53 млн медичних записів

Це на 9 млн більше, ніж у третьому кварталі 2020 року. За цей час електронні направлення отримали 3,6 млн пацієнтів.

Е-направлення потрібне для того, щоб пацієнт отримав безоплатну послугу за Програмою медичних гарантій, а лікарня — оплату від НСЗУ. Поза тим, е-направлення формують коректну медичну статистику. На основі цих даних можна ефективно планувати та використовувати бюджет охорони здоров’я на потреби пацієнтів.

У четвертому кварталі лікарі виписали пацієнтам понад 3 млн електронних рецептів на «Доступні ліки»За жовтень—грудень НСЗУ виплатила аптечним закладам за відпуск «Доступних ліків» понад 223 млн грн.

Детальна інформація по кожному виду послуг та по кожному регіону — у звіті на сайті НСЗУ.

За матеріалами НСЗУ

logo