В Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca

24 лютого 2021
2734
Середній бал: 5 із 5

22 лютого МОЗ зареєструвало в Україні вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca. Препарат розробили Оксфордський університет і британсько-шведська компанія AstraZeneca

Нові правила інфекційного конт­ролю для ЗОЗ

Вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила ВООЗ. Дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

Вакцину виробляють на потужностях Serum Institute (Індія), її локальна (торговельна) назва Covishield. Відповідно, вакцина Covishield, яка прибуває до України, офіційно зареєстрована.

Вакцина Oxford/AstraZeneca — це вакцина на платформі вірусного вектора без здатності до реплікації. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до шести місяців за температури від +2 до +8 °С.

Oxford/AstraZeneca (Covishield) подали на реєстрацію до Державного експертного центру МОЗ 15 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 і скорочує її до п’яти робочих днів.

Україна отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у І—ІІ кварталі2021 року. Окрім того, вакцину закуплять за державні кошти напряму у виробників.

✅✅✅ Про що свідчать коронавірусні цифри січня: статистика і плани на 2021 рік

Україна також уклала додаткові прямі контракти на постачання вакцини від COVID-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія — Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія).

21 лютого 2021 року, міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тис. вакцин AstraZeneca (Covishield) із заводу-виробника в індійському місті Пуне.

За матеріалами МОЗ

logo