-

Як надавати неонатальну допомогу за договором з НСЗУ в 2021 році

2 березня 2021
1221
Середній бал: 5 із 5

За Програмою медгарантій діти, які народилася передчасно або зі складною неонатальною патологією, отримують медичну допомогу безплатно. Ця допомога належить до пріоритетних послуг

ТЕСТ: Програма держгарантій 2021

За надання допомоги дітям, які народилися з масою тіла до 1500 г, встановили найвищий тариф від 29,6 до 98,5 тис. грн. У І кварталі 2021 року цей тариф зберігається.

НСЗУ уклала договори зі 118 медзакладами на надання неонатальної допомоги новонародженим у складних випадках. Вони отримали від НСЗУ за надання цієї медичної послуги понад 221 млн грн.

У січні цього року в Україні отримали безплатну допомогу в складних неонатальних випадках вже 3122 немовлят. А в минулому році — з квітня до грудня — 28 804 дитини.

До безплатного пакета допомоги в складних неонатальних випадках входить:

  • інтенсивна терапія новонароджених та їх виходжування
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд
  • респіраторна підтримка
  • парентеральне харчування
  • лабораторні та інструментальні дослідження
  • офтальмологічний та аудіологічний скринінг для вкрай недоношених немовлят
  • вакцинація згідно з Національним календарем профілактичних щеплень

До тарифу включені ліки, які входять у Нацперелік, і вартість медичних виробів та витратних матеріалів.

✅✅✅ Скільки часу має бригада ЕМД, щоб прибути на виклик

Як надавати неонатальну допомогу за договором з НСЗУ в 2021 році

Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках залишається пріоритетним напрямом і в Програмі медгарантій у 2021 році. Заплановано посилити вимоги щодо специфікації та умов закупівлі таких послуг. Це стосується оснащення відділення інтенсивної терапії новонароджених. Усі перинатальні центри повинні мати обладнання для проведення лікувальної гіпотермії та катамнестичні кабінети.

Заплановано також запровадити підвищувальний коефіцієнт для ЗОЗ, які надаватимуть комплексну допомогу матері та дитині. Тобто одночасно укладуть договір за двома пакетами медичних послуг — допомога при пологах і медична допомога новонародженому в складних неонатальних випадках.

Окрім того, НСЗУ запроваджує стимуляційні коефіцієнти до тарифу. Вони залежатимуть від маси тіла новонародженого, а також від наявності в закладі неонатальної бригади, яка забезпечуватиме безперервне лікування немовляти під час транспортування. До складу такої бригади входитиме лікар, медсестра та інші фахівці.

Більшість недоношених дітей потребують реабілітації ще протягом кількох років. Тож цього року у Програмі медгарантій буде вдосконалено і пакет реабілітаційних послуг для передчасно народжених дітей або тих, що народилися хворими. У цьому пакеті є нововведення щодо раннього втручання. Дуже важливо, аби воно було доступним для дитини, а послуга — зручною для батьків на амбулаторному етапі.

За матеріалами НСЗУ

logo