З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Держсанепідслужба України долучається до програм запобігання транскордонного поширення інфекцій

  • 20 липня 2015
  • 27

Україна долучиться до міжнародної програми PAGnet, що відповідає за поширення інформації про можливі випадки інфекційних захворювань у пунктах перетину кордону

Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми  SHIPSANACTInformationSystem та мережі PAGnet. PAGnet — інтернет-спільнота, що об'єднує офіційних осіб у сфері охорони здоров'я, що відповідають за охорону здоров'я в портах, аеропортах і наземних пунктах перетину кордону. Таке рішення було прийняте під час щорічної зустрічі PAGNet. Зокрема, на міжнародному рівні було визначено стратегії для розширення співробітництва у галузі громадського здоров’я. Головний інструмент співпраці — обмін інформацією та знаннями щодо методів запобігання, виявлення та управління ризиками у сфері охорони здоров'я і подій в портах.

«Україна має потребу розвивати таку співпрацю. Ми це гостро відчули під час нещодавнього випадку реальної загрози завезення в країну захворювання, яке не виключало симптоми хвороби, викликаної вірусом Ебола (БВВЕ) на судні, що прямувало з Гвінеї в порт Дніпро-Бузький», — зазначив Микола ГОЛУБЯТНИКОВ, начальник Головного управління Держсанепідслужби на водному транспорті.

Крім того, за останні  три роки (2012-2014) на території України зафіксовано 194 випадки малярії, яка була завезена моряками. Із них вісім випадків завершилися летально.

За участі України у згаданих програмах служби зможуть запобігти можливим загрозам та надати у таких випадках оперативну та фахову допомогу. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно