З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Ініційовані законодавчі зміни щодо трансплантації органів

  • 15 липня 2015
  • 24

У разі ухвалення нової редакції Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині», в Україні відбудеться кардинальна реформа в сфері трансплантації

У разі ухвалення нової редакції Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині», в Україні відбудеться кардинальна реформа в сфері трансплантації. Цей документ складений із врахуванням багаторічного досвіду європейських країн та думки громадськості.

Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександра ПАВЛЕНКО зазначила, що протягом п'яти років велась робота над новою редакцією Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині», проте вона ще не надходила до законодавчого органу. Цього року робота над проектом, нарешті, завершена.

За її словами, нова редакція закону якісно відрізняється від пропонованих раніше законопроектів. Перш за все, чітко прописаними процедурними моментами і законодавчо закріпленим порядком проведення трансплантації. Сьогодні цей порядок зафіксований на рівні підзаконних актів.

Новою редакцією документа передбачається посилення відповідальності та збільшення санкцій за злочини в трансплантології, створення наглядових рад при закладах охорони здоров'я та наукових установах, що будуть здійснювати операції, зняття обмеження щодо форми власності медичних установ, що пов'язані із трансплантацією. І найголовніше: скасування презумпції незгоди на донорство в разі смерті людини.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно