text
Медична справа

Обережно! Отруйні гриби!

  • 14 липня 2015
  • 35

За минулий тиждень в Україні зареєстровано шість випадків отруєння дикорослими грибами. За даними Державної санітарно-епідеміологічної служби, постраждали дев’ять людей, в тому числі і дитина

За минулий тиждень в Україні зареєстровано шість випадків отруєння дикорослими грибами. За даними Державної санітарно-епідеміологічної служби, постраждали дев’ять людей, в тому числі і дитина.  

Усього у 2015 році від отруєння грибами постраждало 24 і померло п’ятеро людей.

«Проблема отруєння дикорослими грибами притаманна пострадянським країнам. За кордоном такі отруєння трапляються вкрай рідко, оскільки люди майже не збирають грибів у лісах. Тож, щоб бути спокійним за себе і свою родину, краще споживати печериці та гливи, вирощені у теплицях», — зазначає Олексій ДАНИЛЕНКО, начальник відділу санітарного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань ДСЕС України.

Більшість випадків отруєння спричинені споживанням пластинчатих грибів, наприклад, блідої поганки, що могли випадково були сприйняті за їстівні печериці та сироїжки.

Навіть в регіонах, де не поширена бліда поганка, випадки отруєння теж трапляються. Подібні реакції можуть викликати навіть їстівні гриби, що не пройшли належної термічної обробки чи зібрані на забруднених територіях, на узбіччях швидкісних трас.

З рекомендаціями, яких варто дотримуватися, щоб не отруїтися дикорослими грибами, можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держсанепідслужби України.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно