На громадське обговорення МОЗ запропонувало два уніфіковані клінічні протоколи вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги недоношеним дітям. Один із них стосується респіраторного дистрес-синдрому, а другий — ентерального харчування
Що варто знати про Програму медгарантій — 2021
У розділі «Громадське обговорення» на офіційному сайті МОЗ опублікувало проєкти наказів:
- «Про затвердження уніфікованого клінічного протоколу вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Респіраторний дистрес-синдром у передчасно народжених дітей»
- «Про затвердження уніфікованого клінічного протоколу вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Ентеральне харчування недоношених немовлят»
Перший протокол, за словами розробників проєкту, розроблений на підставі клінічної настанови «Респіраторний дистрес-синдром у передчасно народжених дітей», яка ґрунтується на принципах доказової медицини з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій, відображених, насамперед, у клінічній настанові «European Consensus Guidelines on the management of respiratory distress syndrome — 2019 update».
Документ сприятиме створенню єдиної комплексної й ефективної системи надання медичної допомоги новонародженим дітям з розладами дихальної функції.
«Заходи з профілактики, своєчасного виявлення й адекватного лікування цього захворювання дозволять суттєво поліпшити якість медичної допомоги та зменшити відповідні видатки», — йдеться у вступі до протоколу.
Якщо наказ, запропонований на обговорення, набере чинності, утратить чинність Протокол надання допомоги новонародженій дитині з дихальними розладами, затверджений наказом МОЗ від 21.08.2008 № 484.
Уніфікований клінічний протокол вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Ентеральне харчування недоношених немовлят» розроблений на основі однойменної клінічної настанови. У ній, за словами авторів документа, наведено найкращу практику ентерального харчування цієї категорії новонароджених.
Цей протокол представляє сучасні підходи до розуміння та розв’язання проблеми ентерального харчування передчасно народжених дітей. Він включає:
- можливі коротко- і довгострокові наслідки неадекватного харчування
- оцінку харчових потреб, що забезпечують недоношеним новонародженим внутрішньоутробні темпи росту
- практичні аспекти ентерального харчування
- характеристики спеціальних продуктів харчування.
«Адекватне харчування недоношених немовлят (термін гестації <37 тижнів) не лише в неонатальний період, а і протягом першого року життя є важливою передумовою їх подальшого нормального росту і розвитку, а отже — досягнення оптимальних показників здоров’я та якості життя. Саме тому рекомендації щодо харчування цієї категорії немовлят, які мають специфічні нутритивні потреби у поєднанні з численними анатомо-фізіологічними і клінічними особливостями, не можуть обмежуватись неонатальним періодом», — йдеться у вступі до протоколу.
Нагадаємо, раніше НСЗУ пояснила, як надавати допомогу при пологах у 2021 році за Програмою медичних гарантій.
За матеріалами сайту МОЗ