Вітчизняну систему епіднагляду оцінить комісія Європейського центру профілактики та контролю захворювань

9 липня 2015
113
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Фахівці Держсанепідслужби України готуються до ініційованого європейською комісією оцінювання розвитку потенціалу, управління охороною здоров'я, епіднагляду та готовності до відповідних дій в області інфекційних захворювань в Україні

Фахівці Держсанепідслужби України готуються до ініційованого європейською комісією оцінювання розвитку потенціалу, управління охороною здоров'я, епіднагляду та готовності до відповідних дій в області інфекційних захворювань в Україні. Оцінювання української системи із запобігання та боротьби з інфекційними захворюваннями заплановане на жовтень цього року.

Вже триває перший етап, визначений як самооцінювання. Українські фахівці отримали змогу проаналізувати вітчизняну систему епіднагляду, заповнюючи анкету, надану Європейським центром профілактики та контролю захворювань (ECDC). На основі аналізу відповідей української сторони буде здійснене оцінювання вітчизняної системи із запобігання та боротьби з інфекційними захворюваннями.

«Така незалежна міжнародна оцінка надзвичайно важлива, оскільки до теперішнього часу вона не проводилася. Слід відмітити також високу професійність ECDC у складенні опитувальника. Уже на етапі заповнення якого формується чітке уявлення про загальну схему організації системи епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами в Україні, визначаються її сильні і проблемні місця. Тим паче актуальна така оцінка у період реорганізації Держсанепідслужби України», — зазначає Світлана ДОАН, начальник Управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків Держсанепідслужби України.

Другим етапом буде знайомство експертів ECDC із закладами системи епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами різного рівня в Україні.

logo