Уперше з початку 90-х років в Україні запрацювала аеромедична евакуація

12 квітня 2021
1236
Середній бал: 5 із 5

У п’ятницю, 9 квітня, авіація МВС разом із працівниками екстреної медичної допомоги планово евакуювала пацієнтку з інсультом гелікоптером. Це стало можливим завдяки запуску проєкту з аеромедичної евакуації, який 1 квітня стартував у Львівській області. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив заступник міністра МВС Антон Геращенко

Електронні трудові в запитаннях і відповідях

За словами заступника міністра, планова евакуація пацієнта повітрям відбулася вперше з початку 90-х років. Завдяки цьому вдалося значно скоротити час у дорозі.

Уперше з початку 90-х років в Україні запрацювала аеромедична евакуація

Що треба знати про запровадження електронного реєстру лікарняних

«Гелікоптер ДСНС, маючи на борту підготовлений медичний персонал, зробив виліт з Львова до розташованого в гірській місцевості міста Турка заради швидкої евакуації 78-річної жінки, у якої стався тяжкий інсульт. Евакуація машиною швидкої допомоги могла б зайняти до 4-х годин. Гелікоптером час доставки до лікарні з моменту вильоту зайняв лише 1 годину 35 хвилин», — написав Антон Геращенко.

Цей виліт, за підрахунками заступника міністра, коштував 11 780 грн, якщо не враховувати амортизацію повітряного транспорту.

За словами Антона Геращенка, з 1 травня ще один гелікоптер МВС з бригадою медиків розпочинає чергувати на Київщині. До кінця 2023 року система аеромедичної евакуації охопить всю територію України. На її фінансування в Держбюджеті передбачено 30 млн грн.

«Треба ще підготувати більше сотні плотів, бригади лікарів, визначати та готувати майданчики для посадки гелікоптерів поруч з кожною районною лікарнею», — поділився планами заступник міністра.

Нагадаємо, раніше у МОЗ розповіли, як захищають працівників екстреної медичної допомоги. 

За матеріалами фейсбук-сторінки Антона Геращенка

logo