З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Уряд затвердив повернення до моделі декларування оптово-відпускних цін без референтного ціноутворення

  • 6 липня 2015
  • 10

На Урядовому порталі опублікована нещодавно підписана постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 22.04.2015 № 449, що передбачає повернення до моделі декларування оптово-відпускних цін без референтного ціноутворення

На Урядовому порталі опублікована підписана 2 липня 2015 року постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 22.04.2015 № 449. Постанова передбачає повернення до моделі декларування оптово-відпускних цін без референтного ціноутворення, в тому числі скасування необхідності участі Державної інспекції України по контролю за цінами задля пришвидшення процесу декларування  оптово-відпускних цін . Також Міністерству охорони здоров'я України ставиться в обов’язок коригувати задекларовану ціну з урахуванням курсу валют у разі його коливання.

Постанова була розроблена фахівцями Міністерства охорони здоров'я України у зв'язку з ситуацією, що склалась на валютному ринку та у відповідь на чисельні звернення регіональних структурних підрозділів з питань охорони здоров'я, закладів охорони здоров'я, аптек  та хворих, які мають право на безоплатне і пільгове забезпечення лікарськими засобами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань»  від 17.08.1998 № 1303. Забезпечення соціально незахищених верств населення пільговими лікарськими засобами було ускладнено через  стрімкі зміни курсу валют, що прискорювали темпи можливого зростання задекларованої оптово-відпускної ціни на них.

Постанова набуде чинності з моменту опублікування в офіційних виданнях.

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра ПАВЛЕНКО зазначила: «МОЗ України запевняє, що наразі дана постанова є тимчасовим заходом стабілізації ситуації по ціноутворенню на ліки. В даний момент триває розробка додаткових економічних інструментів регулювання цін. Розробка здійснюється за допомогою Асоціації виробників інноваційних ліків (АПРАД) в межах співпраці експертної групи з дерегуляції фармацевтичного ринку, що працює на базі МОЗ України».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно