Первинка отримає кисневі концентратори, щоб видавати пацієнтам додому

28 квітня 2021
1619
Середній бал: 5 із 5

МОЗ закуповує кисневі концентратори для первинної ланки медицини. Ними зможуть користуватися пацієнти, які після госпіталізації виписані додому, але потребують кисневої терапії. Про це в ефірі телеканалу ICTV розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов

Наказ про створення медичної команди з вакцинації

На закупівлю кисневих концентраторів МОЗ виділив 693 млн грн, повідомив міністр.

«Зараз закуповують концентратори для первинного рівня як обмінний фонд — які потім зможуть видавати пацієнтам. Адже людину можуть виписати з лікарні з нормальною сатурацією, але вона потребуватиме кисневої терапії. Ці концентратори ми зможемо використовувати і після COVID», — пояснив Максим Степанов.

Первинка отримає кисневі концентратори, щоб видавати пацієнтам додому

✅✅✅ Доплати медичним працівникам за ковід

Міністр підкреслив: попри непросту ситуацію в країні із захворюваністю на COVID-19, не було жодного випадку, щоб за рік пандемії в якомусь медичному закладі закінчився кисень.

«Так, у нас був важкий період, коли ми вночі розвертали машини з киснем і везли їх у ту чи іншу область. Так, використання кисню збільшилося в десятки разів, ніж до пандемії. Так, ми вимушені були йти на те, щоб частину технічного кисню після лабораторних досліджень відправляти в лікарні. Але я ще раз наголошую: жодного прикладу, щоб у якійсь лікарні закінчився кисень, у нас не було!» — запевнив Максим Степанов.

Нагадаємо, раніше в НСЗУ розповіли, як діяти лікарю первинки при підозрі в пацієнта на гемофілію

За матеріалами сайту МОЗ

 

logo