Із Основ законодавства України про охорону здоров’я планують виключити пункт про можливість закладам охорони здоров’я добровільно проходити акредитацію. До того ж ліцензіати зможуть надавати лише певні види медичної допомоги. Проєкт відповідного Закону України ВРУ вже винесла на громадське обговорення
ВРУ розробила проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування та акредитації закладів охорони здоров’я» (далі — Законопроєкт). За його допомогою планують удосконалити ліцензування господарської діяльності з медичної практики. Так, заклади охорони здоров’я та фізичні особи — підприємці отримуватимуть ліцензію відповідно до виду надання медичної допомоги:
- екстрена
- первинна
- вторинна (спеціалізована)
- третинна (високоспеціалізована)
- паліативна медична допомога
- медична реабілітація
Згідно зі змінами, які передбачає Законопроєкт, фізичні особи — підприємці не матимуть права надавати екстрену та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу. На думку авторів документа, «це в свою чергу врегулює ринок медичних послуг».
Крім того, ВРУ планує визначити акредитацію закладу охорони здоров’я як адміністративну послугу. Для цього в Законопроєкті передбачила:
- підстави для одержання акредитації
- суб’єктів, які будуть її проводити, та їх повноваження
- перелік та вимоги до документів, необхідних для проходження акредитації
- платність такої послуги
- граничний строк проведення акредитації
- підстави для відмови у проведенні акредитації
Зі статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII планують виключити частину шосту. Вона звучить так:
«Заклади охорони здоров’я можуть добровільно проходити акредитацію в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Не підлягають обов’язковій акредитації аптечні заклади. Акредитація аптечних закладів може здійснюватися на добровільних засадах».
Найімовірніше, це означатиме, що заклади охорони здоров’я знову проходитимуть акредитацію в обов’язковому порядку. Не підлягатимуть акредитації аптечні заклади.
Усі зміни, що передбачає Законопроєкт, перегляньте в порівняльній таблиці.
Нагадаємо, раніше НСЗУ посилила вимоги до закладів, які надають неонатальну допомогу.
