Ліцензійні вимоги щодо провадження господарської діяльності з медичної практики скоротять на третину

25 червня 2015
52
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністерство охорони здоров'я України планує істотно скоротити ліцензійні вимоги до закладів охорони здоров'я та суб'єктів господарювання. Цьому посприяло громадське обговорення проекту постанови КМУ «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики»

У Міністерстві охорони здоров'я України відбулося перше засідання експертної групи з обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров'я України Олександри ПАВЛЕНКО.

Підставою розроблення нових Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, які мають затверджуватись Кабінетом Міністрів України, є Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222 а також загальна позиція Міністерства охорони здоров'я України щодо нових підходів до ліцензування.

Як зазначила Олександра ПАВЛЕНКО, нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики мають спростити ведення бізнесу та впровадити правила і стандарти, які б влаштовували медичні заклади різних форм власності, а також фізичних осіб-підприємців.

Під час роботи над текстом проекту постанови експертною групою були запропоновані зміни, які істотно впливають на зміст оприлюдненого раніше на сайті Міністерства охорони здоров'я України документу. Було прийнято рішення у проекті постанови врахувати зауваження і пропозиції, які надійшли від медичної спільноти та центральних органів виконавчої влади. Надалі, з правками, його повторно розмістять на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров'я України для подальшого громадського обговорення.

Серед змін, що пропонуються учасниками експертної групи: спрощення процедури та вимог для отримання ліцензії, зменшення пакету документів, скасування вимог, які дублюються іншими органами виконавчої влади: Міністерством внутрішніх справ України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Фіскальною службою України, Міністерством соціальної політики України.

«Ми намагалися прибрати усі корупційні фактори, які були раніше закладені у попередніх Ліцензійних умовах та їх виконанні. Міністерство охорони здоров'я України прагне запобігти наріканням з боку суб'єктів господарювання та прибрати зайві норми. Ми звертаємося до громадськості активніше долучатися до обговорення нових умов ліцензування», — зазначила Олександра ПАВЛЕНКО.

logo