МОЗ України очікує внесення змін до акту про запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну

23 червня 2015
46
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністерство охорони здоров’я України очікує прийняття постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до відповідного акту про запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. До нього внесено положення про електронний реєстр пацієнтів. «Наявність електронного реєстру пацієнтів з цукровим діабетом 1-го типу допоможе МОЗ України формувати об'єктивну потребу в інсуліні», – Олександра ПАВЛЕНКО

На сьогодні Міністерством охорони здоров’я України очікується прийняття постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до відповідного акту про запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. Як відомо, ще у березні минулого року КМУ прийняв постанову «Питання реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну» від 05.03.2014 № 73. Однак реалізація цієї постанови двічі відкладалася, внаслідок чого пілотний проект щодо переходу від закупівлі до системи аптечного відшкодування не було реалізовано.

Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександра ПАВЛЕНКО повідомила, що в новий проект постанови внесено положення про створення електронного реєстру пацієнтів з цукровим діабетом 1-го типу.

«Наявність такого реєстру допоможе нам сформувати об'єктивну потребу в інсуліні. Для його створення потрібні кошти, які за попередньою домовленістю, нам нададуть міжнародні донори. Положення про електронний реєстр пацієнтів має бути затверджене до 1 серпня поточного року. Нещодавно Міністерство фінансів України під час узгодження даного проекту документа направило нам зауваження, відповідно якого МОЗ України має надати підтвердження, що створення реєстру не потребує витрат з державного бюджету», – розповіла Олександра ПАВЛЕНКО. 

Також проектом постанови КМУ передбачено створення реєстру референтних цін на препарати інсуліну. Останнім терміном для створення реєстру цін і запуску пілотного проекту є 1 січня 2016 року.

logo