З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

У МОЗ обговорили реформування медицини та децентралізацію

  • 19 червня 2015
  • 40

Наразі представники Міністерства охорони здоров’я України, відомств та організацій ведуть активну дискусію щодо узгодження децентралізації та реформування охорони здоров’я. Основним питанням є зміни у принципах фінансування закладів охорони здоров’я. Сторони розглядають декілька можливих варіантів, з огляду на новий адміністративний поділ

Міністерство охорони здоров’я України запросило 17 червня представників Міністерства фінансів України, Світового банку, проектного офісу Національної ради реформ, громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», Асоціації міст України, а також регіональних закладів охорони здоров’я до експертного обговорення питань, що виникають на межі реформи галузі охорони здоров’я та децентралізації.

Предметом дискусії стало визначення рівня урядування, що має бути базовим у фінансуванні охорони здоров’я. За планами децентралізації на базі так званих «госпітальних округів» утворюються адміністративно-територіальні одиниці — нові райони, вони ж «повіти». Експерт «Реанімаційного пакету реформ» Юрій ГАНУЩАК підкреслює оптимальність саме цього рівня для фінансування галузі охорони здоров’я.

Ігор ПЕРЕГІНЕЦЬ, один із заступників Міністра охорони здоров’я України, наполягає на тому, що нерозділення первинного і вторинного рівнів медичної допомоги (між громадами та новими районами) є принциповим. До того ж, важливим є об’єднання фінансування на одному рівні урядування, і, на думку Міністерства, це має бути саме рівень областей.

Рівень нових районів при цьому теж вважають прийнятним, але за умов чіткого розмежування замовника і надавача медичних послуг. За словами Ігоря ПЕРЕГІНЦЯ, недотримання цієї вимоги спричинить «консервацію» чинної неефективної системи.

Продовження дискусії щодо узгодження двох реформ заплановане на 23 червня.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно