Мобільні бригади вперше проводять всеукраїнське дослідження щодо поширеності COVID-19

10 червня 2021
391
Середній бал: 5 із 5

Цього тижня в Україні стартувало дослідження, що визначить відсоток людей серед загального населення, які мають антитіла до COVID-19. Багато країн світу провели такі дослідження у 2020 році, а деякі планують повторно цього року. У нашій країні його проводять уперше

Як організувати протиепідемічний режим в умовах пандемії COVID-19

Нині українські дослідники мають лише епізодичну інформацію щодо кількості людей, які мають антитіла до коронавірусу, що спричиняє COVID-19. Адже раніше досліджувалися лише люди, які самі прийшли на аналіз, або ж медичні працівники, пояснюють у ЦГЗ. Мета нового дослідження — отримати дані, що репрезентують все населення України, незалежно від того, чи був діагноз встановлений раніше.

Мобільні бригади вперше проводять всеукраїнське дослідження щодо поширеності COVID-19

✅✅✅ Наказ про створення медичної команди з вакцинації: зразок

Дослідження охопить усі області України. Загалом до нього мають залучити майже 9 тисяч людей. Учасників оберуть у такий спосіб, щоби вони рівноцінно презентували населення України за віком, статтю, місцем проживання, соціальною групою тощо. Не братимуть участь у дослідженні люди, які вже отримали щеплення.

Регіональні команди дослідження сформують спеціальні мобільні бригади. Вони працюватимуть безпосередньо у домогосподарствах і матимуть два основні завдання:

  1. забирати зразки крові з вени для визначення антитіл класу IgG до коронавірусу SARS-CoV-2 як ознаки перенесеної раніше інфекції
  2. проводити опитування учасників

Аналіз відповідей на запитання в комбінації з результатами лабораторних досліджень дасть змогу отримати відповіді на актуальні запитання, зокрема такі:

  • Скільки людей насправді перехворіло на COVID-19 за перший рік пандемії?
  • Чи потрапили ці люди до лікарів та до офіційної статистики?
  • Чи знають вони самі, що хворіли?
  • Наскільки охоплене лабораторними аналізами населення України?
  • Яка поведінка або інші особливості пов’язані із ризиком зараження?

Польовий етап дослідження, який стартував 7 червня, триватиме у різних регіонах протягом 4—6 тижнів залежно від розміру та швидкості набору вибірки.

Результати дослідження використають РНБО, МОЗ, ЦГЗ та інші державні установи й громадські організації, щоб визначити реальні масштаби поширення COVID-19.

«Це сприятиме раціональному плануванню подальших протиепідемічних і профілактичних заходів», — наголошує ЦГЗ.

Нагадаємо, Мінцифри та МОЗ перевіряють цифрову грамотність медпрацівників.

За матеріалами сайту ЦГЗ

logo